Asgari ücret ne kadar olacak? Kulislerde neler konuşuluyor!

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2021'de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında toplantılarını sürdürüyor.

Doğrudan 7 milyona yakın çalışanı, dolaylı olarak ise tüm vatandaşları ilgilendiren yeni asgari ücreti belirleme çalışmalarında süreç, 4 Aralık 2020 tarihinde başladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliğindeki ilk toplantı, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirler doğrultusunda çevrim içi yapıldı.

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2021'de geçerli olacak asgari ücreti belirleme görüşmeleri kapsamında ikinci toplantı ise 15 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirildi.

Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder başkanlığında toplanan komisyonda, işveren heyetine TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, işçi heyetine ise Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat başkanlık yaptı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu üçüncü toplantı ise Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonunun (Türk-İş) başkanlığında 22 Aralık'ta online olarak yapılacak.

7 milyona yakın çalışanı yakından ilgilendiren asgari ücretin ay sonunda belli olması bekleniyor. DRT Ankara temsilcisi Emin Varol, telefon bağlantısı ile kulislerde konuşulan o rakamı açıkladı. 

Varol'un aktardığı o görüşmenin detayları için tıklayınız.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2020, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER