Başkan Başkaya: “Avrupa talep daralmasına gitti”

DRT ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programında Ukrayna-Rusya Savaşı’nın etkileri hakkında konuşan Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Mukaddes Başkaya, “Avrupa talep daralmasına gitti, herkeste bir tedirginlik, bilinmezlik var” dedi.

Başkan Başkaya: “Avrupa talep daralmasına gitti”

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) Başkanı Mukaddes Başkaya, DRT ekranlarında yayınlanan ve Cansu Karacık Yazıcı’nın hazırlayıp sunduğu ‘Güne Bakış’ programının konuğu oldu. Programda Ukrayna-Rusya Savaşı’nın etkileri üzerine konuşan Başkaya, “Dünyaya baktığınızda o iki sene sürecinde alışveriş isteği olmayan herkes dışarıda, yeme içme normal hayatına dönecekken şimdi bir savaşla karşı karşıyayız. Umarız en kısa sürede biter. Umuduz insanlar bu savaşta ölmesin, bu savaş bir an önce sonlansın. Çünkü Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş tüm dünyayı ilgilendiriyor. Avrupa talep daralmasına gitti, herkeste bir tedirginlik ve bilinmezlik var. Şu anki savaş da bir bilinmez. Dolayısıyla talep daralması var. Umut ediyoruz o da bir an önce sonlanır, başka felaketler yaşamayız. Artık ‘Yeni Dünya’ diyoruz. Çünkü pandemiden sonra gerçekten dijitalleşmeye de bir o kadar hızlandı ve yeni bir gerçek yeni bir dünya var. Yeni bir ticaret anlayışı da doğdu. Bununla bir an önce yolumuza devam edelim diye düşünüyoruz” şeklinde ifade etti.

“KADIN GİRİŞİMCİLER DAHA FAZLA OLMALI”

Kadın girişimcilerin daha fazla olması gerektiğinden söz eden Başkaya; “Bu yadsınamaz bir gerçek. Kadınların iş dünyasında olması, kadınlar her türlü yönetimde olması, kadınların işin içinde olması çok önemli. Biz Denizlili olarak çok şanslıyız, bir kere sektör olarak da kadın istihdamının en fazla olduğu sektördeyiz. Bu gerçekten örnek olması gerekir bütün şehirlere” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER