Başkan Çavuşoğlu: "Elektrik faturası 2.2 kat arttı"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, 2014'ten bu yana artan elektrik faturasının 2.2 kat ve elektrik dağıtım bedelinin ise 3 kat arttığını dile getirdi.

Başkan Çavuşoğlu: "Elektrik faturası 2.2 kat arttı"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, 2014'ten bu yana artan elektrik faturasının 2.2 kat ve elektrik dağıtım bedelinin ise 3 kat arttığını dile getirdi. Başkan Çavuşoğlu, CHP iktidarında elektrik dağıtım şirketlerinin değil, vatandaşların kollanacağını vurguladı.

2,2 KAT ARTTI

Başkan Çavuşoğlu, "Ocak 2014’te bir hanenin 277 kilovatsaat olan tüketimi 100 liralık bir fatura olarak yansırken; Ocak 2021 tarihinde aynı tüketim 220 lira 50 kuruş olarak fatura edildi. 2014’ten bugüne kadar vatandaşların ödediği elektrik faturası 2,2 kat arttı. Ayrıca 2014 yılında 100 liralık elektrik faturasının 21,04 lirası dağıtım bedeli olurken; 2021’de bu bedel 3 kattan fazla artarak 68,26 liraya çıktı." dedi.

81 İLDE DAĞITILMASI PLANLANIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi'nin elektrik faturasındaki artışın broşür haline getirildiğini söyleyen Başkan Çavuşoğlu, “Tek Adam AŞ Elektrik Faturası” başlığıyla 81 ilde parti örgütü aracılığıyla yurttaşlara da dağıtılması planlanıyor. Erdoğan’ın ilk kez seçildiği 2014 yılından bugüne kadar elektrik faturasındaki artışın ayrıntısıyla yer aldığı broşürde; 'Elektrik tüketimi bütçenizi sarsar, cüzdanınız için yüksek çarpma riski barındırır' uyarısı yer alıyor." ifadelerine yer verdi.

FATURA VATANDAŞA

CHP’nin iktidarında elektrik dağıtım şirketlerinin değil, vatandaşın kollanacağını kaydeden Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu; enerji kooperatifleri aracılığıyla halkın enerjide söz sahibi olacağını kaydetti.

Çavuşoğlu, “Enerji üretiminde de tüketiminde de önceliğimiz halkımız, esnafımız, çiftçimiz ve sanayicimiz olacak. Enerji verimliliğinde örnek uygulamalarımızla sanayicimize nefes aldıracağız” değerlendirmesinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER