Başkan Çavuşoğlu’ndan doğal gaz zammına tepki

CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, sanayide ve elektrik üretiminde kullanılan doğal gaza yapılan zamlara tepki gösterdi.

Başkan Çavuşoğlu’ndan doğal gaz zammına tepki

CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, sanayide ve elektrik üretiminde kullanılan doğal gaza yapılan zamlara ilişkin yazılı basın açıklamasında bulundu.

Başkan Çavuşoğlu; “Sanayinin temel girdisi olan enerjiye yapılan fahiş zam; temel gıda ürünleri başta olmak üzere iğneden ipliğe bütün ürünlerin fiyatlarının daha da zamlanmasına neden olacaktır. Zamlar; bütün sektörlerde domino etkisi yaratarak enflasyonu daha da artıracak. 2021 yılında sanayi doğal gaz tarifesine yapılan zammın etkisi kara kış aylarında etkisini gösterecek. Vatandaşlarımız yapılan son zamların faturasını; çarşı-pazarda ve market kasalarında aldıkları temel gıda ürünlerine yapılan zamlarla ödemek zorunda kalacak. Yılbaşından bu yana sanayide kullanılan doğal gaza yüzde 115, elektrik santrallerinde kullanılan doğal gaza ise yüzde 148,5 oranında zam yapıldı. Bu zamlarla sanayicimiz uluslararası piyasalarda rekabet edemez duruma gelecektir. Yapılan bu zamlar, üretim maliyetlerine ve dolayısıyla ürünlere yansıyacak, bu da enflasyonun daha da artmasına neden olacak, vatandaşlarımızın alım gücünü daha da düşürecektir. Elektrik maliyetlerinin artmasıyla elektrik zamları da kaçınılmaz olacaktır. Anlaşılan o ki vatandaşlarımız için bu kış çok zorlu geçecek” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER