Başkan Erdoğan; “Merkez Bankası’nın faiz kararı istihdama da olumlu yansıyacaktır”

Merkez Bankası’nın (MB) faiz indirimi kararını değerlendiren Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, “Böyle bir gelişme, istihdama da olumlu yansıyacaktır. Ayrıca, kurun piyasalardaki baskısının da bunlarla birlikte azalacağını umut ediyoruz” dedi.

Başkan Erdoğan; “Merkez Bankası’nın faiz kararı istihdama da olumlu yansıyacaktır”

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Merkez Bankası’nın (MB) faiz indirimi kararını değerlendirdi.

İş dünyası tarafından yakından takip edilen gelişmeye katkı sağlayan isimleri kutlayan Başkan Erdoğan, faiz oranlarının daha da aşağıya çekilerek üretimin ve üreticinin önünün açılmasını istedi.

Yatırımcıların finans kaynaklarına ulaşabilirliğinin kolaylaştırılarak, iş dünyasının desteklenmesini söyleyen Başkan Erdoğan, işverenlerin faiz indirimini önemsediklerine dikkat çekti.

Başkan Erdoğan, "Son dönemde bu yönde atılan adımları ve gerek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gerekse TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'nun bu yöndeki çağrılarını, çok önemli buluyor ve destekliyoruz. Her ikisinin de gayretleri bu yöndeydi. Milli bir sorumluluk alıp gereken düzenlemeye gidecek finans sektörümüzün de katkılarıyla, kısa zamanda faiz ve enflasyon gibi ekonomideki iki temel sorunu da aşacağımıza inanıyoruz. Böyle bir gelişme, istihdama da olumlu yansıyacaktır. Ayrıca, kurun piyasalardaki baskısının da bunlarla birlikte azalacağını umut ediyoruz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221