Başkan Keçeci, Anadolu 500 sonuçlarını değerlendirdi

Ekonomist Dergisi’nin Türkiye Ekonomi Bankası işbirliği ile gerçekleştirdiği Anadolu’nun en büyük 500 şirketi araştırmasının 2020 yılına ait sonuçlarını değerlendiren Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci; “Listede kendine yer bulan tüm Denizli firmaları tebrik ediyorum. Listedeki firmalarımızda sektör çeşitliliğini görmek bizi memnun diyor. Önümüzdeki yıllarda listede görebilmeyi ümit ediyoruz” diye konuştu.

Başkan Keçeci, Anadolu 500 sonuçlarını değerlendirdi

Ekonomist Dergisi’nin her yıl Türkiye Ekonomi Bankası işbirliği ile gerçekleştirdiği Anadolu’nun en büyük 500 şirketi araştırmasının 2020 yılına ait sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre; Denizlili 23 firma listede yerini aldı.

2020 değerlendirmelerine göre, Anadolu 500 listesine giren Denizlili şirketlerin sayısı geçen yıl ile aynı sayıda kaldı. Denizlili firmalar sıralamasında ilk sırada yer alan Er-Bakır genel sıralamada 6’ncı sırada yer aldı. Yapısal benzerliğinden ötürü Denizli Sanayi Odası’nın (DSO) kıyaslama yaptığı diğer iller Gaziantep, Kayseri, Konya ve Manisa’da genel olarak artış gözlenirken; Denizli firma sayısı sabit kaldı. Anadolu 500 çalışması sonuçlarını değerlendiren DSO Başkanı Müjdat Keçeci, “Listede kendine yer bulan tüm Denizli firmaları tebrik ediyorum. Firma sayımızda düşüş yok listeye yeni giren firmalarımız var. Geçmiş yıllarda olup, bu yıl listede kendilerine yer bulamayan firmalarımızı da önümüzdeki yıllarda listede görebilmeyi ümit ediyoruz. Listedeki firmalarımızda sektör çeşitliliğini görmek bizi memnun diyor. Önümüzdeki yıllarda bu çeşitliliğin daha da artacağına inanıyorum. Anadolu 500'de yer almayı başaran şirketlerin de 2020 döneminde tüm sıkıntılara rağmen cirosal bazda önemli bir büyümeye imza attıklarını görüyoruz. Anadolu 500'deki şirketlerin toplam cirosu 2019 yılında 402,8 milyar TL olmuştu. 2020 yılında ise bu rakam 485 milyar TL seviyesinde gerçekleştiğini gözlemliyoruz. Firmalarımız, Kovid-19 pandemisinin küresel çapta oluşturduğu krizin etkisi altına girmekten kurtulamadığını hepimiz görüyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2021, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER