Başkan Keçeci'den önemli açıklama! Dev adımlarla geliyor

Denizli Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından ‘Anadolu 500 Yereldeki Yüzümüz’ adıyla organize edilen törende konuşan Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, kent sanayinin farklı sektörlerde ödül alınmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Başkan Keçeci'den önemli açıklama! Dev adımlarla geliyor

Denizli Sanayici ve İşadamları Derneği, (DESİAD) ‘Anadolu 500 Yereldeki Yüzümüz’ adıyla düzenlediği törenle, Ekonomist Dergisi tarafından belirlenen Anadolu’nun en büyük 500 şirketi arasına giren 23 Denizlili firmayı ödüllendirdi.

Törende konuşan Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Müjdat Keçeci, “Bugün Denizli’de ödül günü. Yani Denizlili başarılı olan sanayi şirketlerimizi DESİAD ödüllendiriyor. Sivil toplum kuruluşları başarılı olan şirketlerimizi ödüllendiriyor. Ödüllendirmesinin sebebi; ‘Aferin, yaptığınız iş güzel, daha da güzellerini yapın ve sizi biz hep ödüllendirelim’ demek. Bu arada ikinci bir özü daha var. Bu işin diğer şirketlere de; ‘bakın çalışırsanız, kazanırsanız ödül alıyorsunuz, siz de bu ödülden neden geri kalıyorsunuz?’ demek. Yani birbirleri arasında bir rekabetin de potansiyel olarak girmesini sağlıyor. Onun için ödül alanları ben öncelikle kutluyorum. Denizli’de sanayinin merkezi olarak, sanayi kollarında farklı sektörlerde ödül alınması çok önemlidir. Mesela bu şirketlere baktığımızda ve bunun yanında diğer şirketlere de baktığımızda farklı bir şey görüyoruz. Mesela bunu biz Denizli Sanayi Odası olarak hep analitik şekilde vurguluyoruz. Nedir bu? Kayseri’ye veya Bursa’ya gidiyorsun, belirli branşlarda ama Denizli’ye geliyorsun, bakır, kablo, gıda, tekstil, mermer gibi farklı sektörlerin başarı kazandığını görüyorsunuz. Bu başarı kazanım her şeyden önce Denizli’nin bence vizyoner bir sanayi kenti oluşunun da izahıdır. Çünkü derler ya yumurtaları aynı kefeye koymayacaksın. Denizli bunu yapıyor, akıllılık yapıyor. Çardak Organize Sanayi Bölgesi (OSB) dev adımlarla geliyor. Denizli’de hem istihdamda hem ihracatta, hem katma değerde çok önemli bir potansiyeli var. Çardak OSB, daha farklı çeşitliliği de getirecek. Mesela hiç olmayan bir kalemi var. Mesela orada ağaç işleri var ve bunlar dünyanın önemli şirketleri. Bu gelen şirketler, Denizli’de olmayan işler. Denizli’de bu şirketler, güçlü şirketler ve bu şirketlerin çoğu da güçleri nedeniyle Başka kentlerden Denizli’ye geldiler. Bu gelişleri Denizli’ye büyük bir güç verecek, renk katacak ve Denizli’ye gelecek yıllarda Anadolu 500’e 23 yerine belki 43 Denizli firması katılmasını sağlayacak. Dolayısıyla Denizli’de daha geniş açıdan bakmak lazım. Onun için ben Denizli’nin geleceğinde daha farklı şirketlerin, daha güçlü şirketlerin bu ödüllerde derece alacağına inanıyorum ve hep beraber o ödülleri kutlayacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2022, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER