Başkan Memişoğlu, işsizlik rakamlarını değerlendirdi

Türkiye İstatistik Kurumu’nca açıklanan işsizlik rakamlarını değerlendire Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu; “İnşallah önümüzdeki aylarda işsizlik oranlarımız turizmin de etkisiyle pozitif yönde gelişir diye düşünüyorum” dedi.

Başkan Memişoğlu, işsizlik rakamlarını değerlendirdi

Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan işsizlik rakamlarını değerlendirdi.

Başkan Memişoğlu, şunları kaydetti: “Mart ayı kıştan çıkışta yavaş yavaş yeni alanların açılmaya başladığı bir ay. Nisan, Mayıs ve Haziran rakamlarında biraz daha tersine dönecektir. Asıl problem dönemsel olarak işsizlik rakamlarının artması değil. Birçok yerde eleman ilanı var. Bayramdan sonra birçok restoran sahibinin garson, komi, mermer ve tekstil firmalarının işçi aradığını gördüm. Maalesef işsizlerimiz de iş seçiyor, özellikle üniversite mezunu gençlerimizin iş beğenmemeleri etken. Üniversitelerin gençlerin otoparkı halinden çıkarılması lazım. Yoksa iş beğenmeyen işsizler ve işçi arayan firma sahipleri arasında bu top gidip gelecek. İnşallah önümüzdeki aylarda işsizlik oranlarımız turizmin de etkisiyle pozitif yönde gelişir diye düşünüyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER