Bereket Enerji, 9 banka ile 4.6 milyar dolarlık kredisini yapılandırdı

Bereket Enerji, 9 banka ile olan 4.6 milyar dolarlık kredisini yapılandırdığını duyurdu.

Bereket Enerji, 9 banka ile 4.6 milyar dolarlık kredisini yapılandırdı

Denizli merkezli, 1995 yılından bu yana enerji üretimi yapan ve kömür ile yenilenebilir enerji de dahil olmak üzere toplam 2.100 megawatt kurulu güce ulaşan Bereket Enerji, Temmuzda borç yapılandırması için bankalarla görüşmelere başlamıştı.

Bereket Enerji Grubu açıklamasına göre, grubun 4,6 milyar dolar tutarındaki konsolide borcu, uzun vadeye yayılarak yapılandırıldı ve böylece grubun faaliyetlerine sağlıklı bir şekilde devam etmesi mümkün kılındı.

TEK BİR ÇATI ALTINDA TOPLANDI

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bereket Enerji Grubu Üst Yöneticisi (CEO) İdris Küpeli, "Sektör dinamikleri doğrultusunda gereken adımları atan grubumuz, sürdürülebilir büyümesinin devamını sağlamak üzere, kısa vadeli ve farklı şirketlerimize ait kredileri tek bir çatı altında toplayarak toplam 4,6 milyar dolar tutarındaki kredinin yeniden yapılandırılmasında bankalarla mutabakatı sağladı. Bugüne kadar olduğu gibi finansal yeniden yapılandırma sürecinin tamamlanmasının sonrasında da enerji sektöründe sahip olduğumuz güçle ortak fayda sağlamaya, ülke ekonomimize katkı sunmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 23:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211