ÇALSİAD kuruldu

Denizli ve ülkenin değişik bölgelerinde faaliyet gösteren, aslen Çallı olan iş insanları, sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmek, birlik beraberliği perçinlemek için bir dernek çatısı altında toplandılar. Kısa adı ÇALSİAD olan Çallı Sanayici ve İş İnsanları Derneğinin Kurucu Başkanlığına iş insanı Süleyman Akçin seçildi.

ÇALSİAD kuruldu

Denizli merkez ve Çal İlçesi’nde faaliyet gösteren bir grup Çallı iş insanı, bir süre önce Çallı Sanayici ve İş İnsanları Derneği’ni (ÇALSİAD) kurmak için harekete geçti. Derneğin kuruluş işlemleri, Çal’da gerçekleştirildi. Süleyman Akçin, Mehmet Atılsın, Murat Doğan, Ali Gençtürk, Oğuzhan Faik Sevinç, Kazım Yaşar, Vedat Sökmen, Derviş Küçük ve Nevzat Gürbüz, derneğin kurucu üyeleri oldu. Kurucu Başkanlık görevini ise, Süleyman Akçin üstlendi.

İLK TOPLANTI ÇAL BELEDİYESİ’NDE YAPILDI

Kurucu Başkan Süleyman Akçin, kısa süre içinde Denizli merkezde dernek için ofis kiralayıp, üye kayıtlarına başlanacağını açıkladı. Başkan Akçin, Çal odaklı çalışıp sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirip, başarılı öğrencilere burs vermeyi hedefleyen derneğin kuruluş aşamasında Çal, Bekilli ve Baklan Yöresi’nden çok sayıda iş insanın da heyecan yarattığını söyledi. Derneğin kurucu üyeleri ilk toplantılarını Çal Belediyesi’nde yaptı. Belediye Başkanı Fethi Akcan, dernek fikrini ortaya atanlar ile derneği kuran iş insanlarına teşekkür etti. Başkan Akcan; “Çallı iş insanları topluma katkıda bulunma adına büyük bir adım attı. Başta Denizli, İzmir ve İstanbul olmak üzere ülkemizin değişik yerlerinde çok sayıda Çallı iş insanı var. ÇALSİAD, iş insanlarımızı çatı altında toplamayı hedefliyor. Yerel yönetim olarak kendilerine elimizden gelen katkıyı vereceğiz, yolları açık olsun. ‘Her şey Türkiye ve Çal için’ sloganıyla yola çıkan iş insanlarımızın önemli projelere katkıda bulunacağına inancımız tamdır” diye konuştu.

“SADECE ÇAL DEĞİL, ÇAL YÖRESİ”

Başkan Akçin, Bekilli ve Baklan İlçeleri’nin bulunduğu bölgeye ‘Çal Yöresi’ dendiğini ifade etti. Bu bölgeden olan her iş insanını dernek çatısı altında toplamayı hedeflediklerini kaydeden Başkan Akçin, şöyle konuştu: “Dernek olarak birçok hedefimiz var. Başarılı üniversite öğrencilerine burs vermek, bölgemizin eğitim ve sağlık sistemi başta olmak üzere sosyo-ekonomik ve kültürel dokusuna katkıda bulunmak başlıca hedeflerimiz. Ülkemizin ve bölgemizin demokratik yollarla kalkınmasına katkıda bulunmak arzusundayız. Sosyal sorumluluklarımızı dernek çatısı altında kurum kültürü haline getirmeyi planladık. Uzun vadede vakıf kurmayı hedefliyoruz. Çağdaş, gelişmiş, demokratik Atatürk Türkiyesi’ne bir tuğla da bizler koymak istiyoruz.”

“ÇALLI İŞ İNSANLARI BÜYÜK BİR ADIM ATTI”

Derneğin kurucu üyeleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Çallı iş insanları topluma katkıda bulunma adına büyük bir adım attı. Yerel yönetim olarak kendilerine elimizden gelen katkıyı vereceğiz, yolları açık olsun. ‘Her şey Türkiye ve Çal için’ sloganıyla yola çıkan iş insanlarımızın önemli projelere katkıda bulunacağına inancımız tamdır” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER