Çameli’de 'En İyi Domates Yarışması’ yapılacak

Çameli İlçesi’nde bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan Uluslararası Kültür, Turizm, Tarım ve Doğa Sporları Festivali çerçevesinde ‘Domates Yetiştiriciliği ve En İyi Domates Yarışması’ düzenlenecek.

Çameli’de 'En İyi Domates Yarışması’ yapılacak

Çameli Belediyesi’nin ev sahipliğini yapacağı 8. Uluslararası Kültür, Turizm, Tarım ve Doğa Sporları Festivali için geri sayım başladı. 25 Ağustos tarihinde başlayacak olan festival çerçevesinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Bu etkinliklerin en güzeli ise Domates Yetiştiriciliği ve En iyi Domates Yarışması olacak. Yarışmaya; Çameli İlçesi’nde ikamet eden ve örtü altı domates yetiştiriciliği yapan kişilerin başvurabilecek.

Yarışmaya katılacak olanların başvurularını, 29 Temmuz ile 15 Ağustos 2022 tarihleri arasında şahsen Çameli Belediyesi’ne yapmaları istendi. Yarışmada hakkında Çameli Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Yarışma 26 Ağustos Cuma Günü saat 12.00’de Belediye Parkı’nda yapılacaktır. Yarışmacılar 30 ile 40 santim ebatlarında siyah kasalarda düzenlenmiş şekilde belediyeye yarışma saatinden en az 1 saat önce teslim edilecek. Domatesin iriliği, sertliği, rengi, iç dolgunluğu, kirpik yapısı gibi durumlarına bakılarak değerlendirme yapılacak. Yarışmada derece alan üreticilerden birinciye 5 çuval, ikinciye 3 çuval, üçüncüye ise 2 çuval gübre ödül olarak verilecek” denildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER