Canberk Mersin: "Türkiye’nin en başarılı birkaç fonundan biri olduk"

Denizli Sanayi Odası ve Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği işbirliğinde ‘Küresel Girişim Ekosistemi ve Teknolojide Yatırımcı Olmak’ adıyla yapılan toplantıda girişim sermayesi ekosisteminin tüm detaylarının konuşuldu.

Canberk Mersin: "Türkiye’nin en başarılı birkaç fonundan biri olduk"

Denizli Sanayi Odası (DSO) ile Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği (DESİAD) işbirliğinde ‘Küresel Girişim Ekosistemi ve Teknolojide Yatırımcı Olmak’ adında toplantı yapıldı.

Girişim sermayesi ekosisteminin tüm detaylarının konuşulduğu toplantıya; İstanbul Portföy Yönetimi Venture Partner Canberk Mersin ile İstanbul Portföy Yönetimi Venture Partner Neda Soydan konuşmacı olarak katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan DSO Başkanı Müjdat Keçeci, "Bu, tüm şirketlerin Türkiye’de çok yaygın hale getirilmesi lazım. Ben böyle olduğuna inanıyorum. Biz, Türkiye’de çok şirketle bu ortaklığı, risk sermayesinde iş birliğini kurduk." dedi.

İstanbul Portföy Yönetimi Venture Partner Canberk Mersin, yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Küresel ölçekte veya bulunduğu kıtada, sektörünün en iyi teknoloji şirketlerine yatırım yapıyoruz. Başlangıç aşamasındaki şirketlerin risk derecesini göz önünde bulundurarak, yalnızca hali hazırda büyük olan ve hızlı büyüyen şirketlerle ilgileniyoruz. Odak alanlarımız dünyayı dönüştüren finansal teknolojiler, sağlık teknolojileri, web 3.0, uzay teknolojileri, yapay zeka ve büyük veri teknolojileridir. Yatırımlarımızın küresel ölçekte başarılı olması için, Silikon Vadisi’nin en iyi fonları ve Amazon, Google, JP Morgan gibi sektöründe lider olan şirketlerle birlikte yatırım yapıyoruz. Sadık Ventures olarak yatırım yaptığımız şirketlerin toplam değeri 2 yılda dolar bazında 3 kat, TL bazında 5 kat arttı; Türkiye’nin en başarılı birkaç fonundan biri olduk. Yatırımcı ilgisinin sonucunda, aile ofisi dışında da bu fonu büyütmek için, Türkiye’nin bağımsız en büyük portföy yönetim şirketi olan İstanbul Portföy ile beraber Fidelis Ventures’ı kurduk. Bu kapsamda Denizli Sanayi Odası’nda fonumuzu anlattık, yatırımcı ilgisinden memnunuz. Teknoloji yatırımcılığına olan güveni ve vizyoner bakış açısı için Sayın Başkanımız Müjdat Keçeçi ve DSO yönetimine teşekkür ederiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER