Cemal Pekdemir ve çocuklarına “Konkordato!” Pekdemir Çiftliği'nden konkordato başvurusu...

Son dönemlerde ekonomik problemler yaşamaya başladığı öne sürülen Pekdemir Marketler Zinciri’nin Cemal Pekdemir ve çocuklarına ait mağazaları için konkordato başvurusunda bulunuldu. Cemal Pekdemir ile çocukları Adnan Pekdemir, Faruk Pekdemir ve Hasan Hüseyin Pekdemir’in ayrı ayrı konkordato başvuruları Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından değerlendirildi ve 3 ay süre ile geçici mühlet kararı verdi.

Son dönemlerde ekonomik problemler yaşamaya başladığı öne sürülen Pekdemir Marketler Zinciri’nin Cemal Pekdemir ve çocuklarına ait mağazaları için konkordato başvurusunda bulunuldu.

Cemal Pekdemir ile çocukları Adnan Pekdemir, Faruk Pekdemir ve Hasan Hüseyin Pekdemir’in ayrı ayrı konkordato başvuruları Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından değerlendirildi.

Cemal Pekdemir ile çocukları Adnan Pekdemir, Faruk Pekdemir ve Hasan Hüseyin Pekdemir için 3 ay süre ile geçici mühlet kararı verdi.

Öte yandan geçtiğimiz yılın son günlerinde konkordato ilan eden Cemal Pekdemir’e ait olan Pekdemir Çiftliği Büyük Mağazacılık Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi, süre uzatım talebinde bulundu.

Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi 25 Mart 2019’dan başlamak üzere Pekdemir Çiftliği’ne 2 ay daha süre verilmesini kararlaştırdı.

PEKDEMİR GIDA’DAN ‘ŞİRKETİMİZLE İLGİSİ YOKTUR’ AÇIKLAMASI

Basın yayın organlarında yer alan “Pekdemir konkordato” ilan etti şeklinde yapılan yayınlar üzerine Pekdemir Gıda AVM İnşaat A.Ş Yönetim Kurulu Adına Hakkı Pekdemir, konu ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Açıklamada, “Pekdemir Gıda Alışveriş Merkezi olarak faaliyetlerimize 1984 yılından bu yana kurucumuz Abidin Pekdemir önderliğinde devam etmekteyiz. Şirketimiz gıda perakende mağazacılık ve inşaat sektörlerinde faaliyetlerine devam etmektedir. Şirketimiz tüm piyasa zorluklarına rağmen faaliyetlerine devam etmekte olup hiçbir şekilde iflas erteleme yada konkordato girişiminde dahi bulunmamıştır. Söz konusu haberlerin Pekdemir Gıda Alışveriş Merkezi İnşaat Pazarlama AŞ olarak faaliyetlerini sürdüren şirketimizle kesinlikle ilgisi yoktur. Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadesine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 19:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Birisi
Birisi - 2 yıl Önce

Kriz yok diyen. Reise sormalı. Var mı yok mu esnaf kepenk indirdi diyen chpli vekil haklı mı. Haksız mı

SIRADAKİ HABER

banner212

banner211