Denizli'de 50 milyonluk yatırıma imza

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğü, son iki ayda Denizli ekonomisine 50 milyon TL tutarında yatırım kazandıracak sözleşmelere imza attı.

Denizli'de 50 milyonluk yatırıma imza

Eylül ayı içerisinde 23 milyon 186 bin TL tutarındaki 9 yatırımı sözleşmeye bağlayan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu  (TKDK) Denizli İl Koordinatörlüğü, 10. Çağrı Dönemi kapsamında ağustos ayında başlayan sözleşme imzalama işlemleri devam ediyor.

Üretim ve işleme başlıklarındaki söz konusu 9 projenin tamamlanması ile Denizli’ye 11 milyon 360 bin TL’lik hibe sağlanacak.

Üretim ve işleme projelerinin imza töreninde konuşan TKDK İl Koordinatörü Şakir Çınar; “Devletimizin desteklerini milletimize aktarmak için gece gündüz çalışıyoruz. Söz konusu yatırımlar ile Denizli ekonomisine ve ülkemizin kalkınmasına önemli katkılar sağlıyoruz. 10. Çağrı döneminde Denizli İl Koordinatörlüğü olarak 76 proje aldık ve hızla bu projeleri değerlendirmeye devam ediyoruz. Değerlendirmesi biten ve Ankara tarafından onaylanan yatırım tutarı yaklaşık 27 milyon TL olan 11 projeyle Ağustos ayında imzaları attık ve yatırımlara başladık. Bugün de 23 milyon TL tutarındaki 9 proje ile Eylül Ayı sözleşmelerini imzalıyoruz. Son iki ayda Denizli ekonomisine 50 milyon TL tutarında yatırım kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah kazasız belasız bir yatırım dönemi geçirir ve bu tesislerin açılışını da beraberce yaparız. Biz devletin veren eli, gülen yüzüyüz” dedi. Kabul edilen projelerin 9’u ile Eylül Ayında sözleşme imzalandı ve yatırımlar başladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER