Denizli ihracatı 4,5 milyar dolara koşuyor

Güncel ihracat verilerine dair değerlendirmede bulunan Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu, “2021 yılında ihracatımız oldukça iyi bir performans yakaladı. Yılsonu itibariyle ihracatımızın rekor bir seviyede gerçekleşerek 4,5 milyar dolara yakın bir değerde gerçekleşeceğini öngörüyoruz. 2020 yılının tamamında ulaşılan ihracat değerini ise şimdiden geride bıraktık” dedi.

Denizli ihracatı 4,5 milyar dolara koşuyor

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu, 2020 yılında ulaşılan toplam ihracatın 26 Eylül 2021 itibariyle geride bırakıldığını söyledi.

Güncel ihracat verilerine dair değerlendirmede bulunan Başkan Memişoğlu, şunları söyledi: “2021 yılında ihracatımız oldukça iyi bir performans yakaladı. Yıl içinde farklı zamanlarda kırdığımız rekorlar sayesinde sene başında Denizli ihracatı için hedeflediğimiz yıllık 4 milyar dolar değerindeki ihracat hedefimizi; 4,2 milyar dolar olarak revize etmiştik. Son 12 aylık veriler baz alındığında, Denizli ihracatının 4,2 milyar doları da geride bırakarak 4 milyar 266 milyon dolara ulaştığını görüyoruz. İhracatımızın 4,5 milyar dolara doğru yolculuğunun başladığını ifade edebiliriz. Yılsonu itibariyle ihracatımızın rekor bir seviyede gerçekleşerek 4,5 milyar dolara yakın bir değerde gerçekleşeceğini öngörüyoruz. 2020 yılının tamamında ulaşılan ihracat değerini ise şimdiden geride bıraktık. 1 Ocak 2021-27 Eylül 2021 tarihleri arasında Denizli ihracatı 3 milyar 240 milyon dolara ulaştı. İhracatımıza katkı sağlayan ve 2021’i rekorlarla taçlandıran tüm ihracatçılarımıza teşekkür ediyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER