Denizli OSB’de IPARD II tanıtım toplantısı yapıldı

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve TKDK İl Koordinatörlüğü işbirliği ile “Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 40 Milyon Avro Hibe Bütçeli IPARD II - 11. Başvuru Çağrı” tanıtım toplantısı yapıldı.

Denizli OSB’de IPARD II tanıtım toplantısı yapıldı

Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğü işbirliğiyle Denizli OSB Konferans Salonu'nda “Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 40 Milyon Avro Hibe Bütçeli IPARD II - 11. Başvuru Çağrı” tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. TKDK İl Koordinatörü Şakir Çınar, çağrı ilanı ile proje hazırlık süreçleri ve hibe desteklerini anlattı. Bu sektörlerde yapılacak yatırımların ‘İnşaat harcamaları, makine ve ekipman alımları, danışmanlık ve görünürlük giderleri’nin destek kapsamında olduğunu söyleyen İl Müdürü Çınar, “5 bin avrodan 500 bin avroya kadar olan yatırımlarda gerçek ve tüzel kişilere yüzde 55, üretici örgütlerine yüzde 65 oranında hibe desteği ve tüm uygun yatırım harcamalarına vergi muafiyeti sağlanmaktadır” dedi.

“Her türlü desteği sunmaya hazırız”

Toplantıya katılan Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş ise şunları kaydetti: “Desteklenen sektörler, destek miktarları ve başvuru koşulları üzerine bir sunum gerçekleştiren Şakir Çınar Bey’e teşekkür ederiz. Proje kapsamında tüm sanayicilerimize de hibelerden en iyi derecede faydalanabilmesi için her türlü desteği sunmaya hazırız.” Toplantıda, Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme (302) tedbiri kapsamında desteklenecek sektörler olan; süs bitkileri ve çiçek soğanı, tıbbi ve aromatik bitkiler, mantar ve misel, fide ve fidan, arıcılık ve arı ürünleri, zanaatkarlık ve katma değerli ürünler, kırsal turizm ve rekreasyonel faaliyetler, su ürünleri yetiştiriciliği, makine parkları, yenilenebilir enerji tesisleri, konularında bilgiler verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER