Denizli sanayicisi sadece ödül törenlerinde hatırlanmamalı

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Başkan Yardımcısı Osman Nuri Kes; “Denizli sanayicisi, ihracatçısı ve tekstilcisi sadece ödül törenlerinde hatırlanmamalı. Denizli sanayicisi ve tekstilcisinin sıkıntılıları da gündeme gelebilmeli” dedi.

Denizli sanayicisi sadece ödül törenlerinde hatırlanmamalı

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) Başkan Yardımcısı Osman Nuri Kes, ‘TİM Denizli Meclisi ve DENİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu.

Kes; “Denizli ihracat ailesinin bir ferdi olarak burada bulunmaktan mutluyuz ve gururluyuz. Amacımız, Denizli’yi ve Denizli ihracatını, sanayisi ve tekstilini çok daha iyi yerlere getirmek. Bunları söylerken; beklentilerimiz de var. Biz Denizli ihracatının çok daha iyi yerlere gelmesi için bir ‘Uç Beyi’ gibi elimizde bavullarla ülke ülke, firma firma dolaşarak, ürünlerimizi satmaya gayret edeceğiz. İstihdamı arttırmak ve yeni yatımlar için koşturacağız. Denizli sanayicisi, ihracatçısı ve tekstilcisi sadece ödül törenlerinde hatırlanmamalı.  Denizli sanayicisi ve tekstilcisinin sıkıntılıları da gündeme gelebilmeli.  Herkesin kendine göre sıkıntısı ve derdi oluyor. Biz ihracatçılar, kan kusup ‘kızılcık şerbeti içtik’ diyoruz. Önümüzdeki belirsiz süreçte, bir şeyler yapmaya gayret ediyoruz. Devlerimizin sadece ödül törenlerinde değil, zor zamanlarımızda da yanımızda layıkıyla, hakkıyla hem bizi takdir etmesini hem de yanımızda olmasını istiyoruz. Türkiye ihracatının 250 milyar dolardan bahsediliyor. Küçümsenmeyecek bir rakam. Zorlu bir pandemiden çıktıktan sonda büyük bir rakam. Denizli ihracatçısı, dış pazarları, fuarları, yüz yüze müşterilerle görüşüp pazarlık yapmayı, ürününü tanıtmayı özledi. Biz bu heyecanın içerisindeyiz. Önümüzde Evteks Fuarı, ardından da Heimtekstil Fuarı, bizim hasretle beklediğimiz fuarlardır. Heyecanlıyız. Böyle bir günde anılmak, bizi de mutlu ediyor. İnşallah Denizli olarak çok daha iyi yerlere geliriz. Amacımız, Denizli ve Türkiye kazansın. Biz de bunda bir parça katkıda bulunabiliyorsak  ne mutlu bize” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2022, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER