Denizli tekstilinde dönüşüm başladı

Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi Ortak Çalışma Grubu, Denizli’de sektör mensuplarıyla buluşmaya başladı. İlk olarak Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) üyeleri ile düzenlenen toplantıda, aralarında Portekizli bir uzmanın da olduğu ekip, hedeflenen çalışmalarla ilgili bilgiler aktardı.

Denizli tekstilinde dönüşüm başladı

Denizli Ticaret Odası (DTO) personeli ile konunun uzmanı isimlerden oluşan Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi Ortak Çalışma Grubu, projeyle ilgili bilgi vermek üzere Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şubesi’nin yönetim kurulu ve üyeleriyle buluştu. Toplantı öncesinde konuşan MÜSİAD Denizli Şubesi Başkanı Mehmet Akgün, DTO Başkanı Uğur Erdoğan’ın odadaki çalışmalarını takdir ettiklerini ifade ederek; “Tekstille ilgili çalışmalarınız için de tebrik ediyor ve destekliyoruz. Sektör mensubu üyelerimizin, Teknik Tekstil ekibiniz tarafından bilgilendirilmesini talep ettik. Tekstil sektöründeki arkadaşlarımız için düzenlenen bu toplantımızın Denizlimize de katkı sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu.

“HEDEFİMİZ, KATMA DEĞERLİ ÜRÜNLERE GEÇİŞİ SAĞLAMAK”

Denizli adına, katma değeri yüksek üretim yapmak amacıyla bazı çalışmalar yürüttüklerini söyleyen DTO Başkanı Uğur Erdoğan, “Projemiz, 5 Milyon Avro bütçesiyle, Denizli tarihinde bugüne kadar yapılmış en yüksek bütçeli Avrupa Birliği Projesi. Teknik Tekstil, içerik bakımından çok önemli. Proje sayesinde, uçaklardan ilaç sanayisine, yanmayan kumaşlardan inşaat yalıtımına kadar çok geniş bir alanda prototip üretimler yapılabilecek. Bunun için Organize Sanayi Bölgesi’nde yerimizi tuttuk. Teknik Tekstil ekibimizin DTO bünyesinde yönetim merkezi olarak kullanacağı ofislerini de açtık. Hedefimiz, 3 yılın sonunda, o güne kadar getirilecek projeleri gerçekleştirerek, Denizli’de yeni sektörler oluşturmak ve katma değerli ürünler ile üretime geçişi sağlamak” dedi.

“PROJEMİZ, ÜLKEMİZE DE HİTAP EDEBİLECEK NİTELİKTE”

Teknik ekibin ilk kez MÜSİAD üyeleriyle düzenlenen toplantıyla sahaya indiğini de ifade eden Başkan Erdoğan, şunları söyledi: “Teknik ekibimiz, bundan sonra da firmalarımıza bilgi verecek; ziyaretler yapıp, ikili görüşmeler gerçekleştirecek.Projemiz, sadece ilimize değil, bölgemize ve ülkemize hitap edebilecek niteliktedir. Denizli tarihinde büyüklüğü ve içeriğiyle bir ilk olan Avrupa Birliği’nden 5 milyon Avro hibe almayı hak eden projemizi, daha da geliştirmeyi hedefliyoruz.”

PROJENİN DETAYLARINI PAYLAŞTILAR

Yapılan açış konuşmalarının ardından, Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi Ortak Çalışma Grubu’nun Portekizli Takım Lideri Fernando Merino ve İş Geliştirme Uzmanı İlhami Birkan, MÜSİAD üyeleriyle projenin detaylarını paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER