DENİZLİ- UŞAK KARDEŞ BORSA OLDU

 DENİZLİ- UŞAK KARDEŞ BORSA OLDU

Denizli Ticaret Borsası ve Uşak Ticaret Borsası kardeş borsa oldu. Denizli Ticaret Borsası ile Uşak Ticaret Borsası arasında Kardeş Borsa Protokolü imzalandı.

Kurumların karşılıklı kapasitelerinin arttırılması, üyelerine verilen hizmet kalitesinin ve üye memnuniyetinin yükseltilmesi amacıyla imzalanan protokol göre, her iki kurum kendi imkanları çerçevesinde, iş birliğine katkıda bulunacak faaliyetleri teşvik edecektir.

Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili ve Uşak Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer tarafından imzalanan protokol çerçevesinde; her iki kurum arasında karşılıklı bilgi alışverişi olacak, ortak projeler üretilecek, düzenlenen eğitimlerden karşılıklı faydalanma olanakları sağlanacaktır.

Protokol ile ilgili düşüncelerini dile getiren Başkan Tefenlili, “Komşu iki ilin borsalarının imzaladığı bu protokol, her iki borsanın gelişmesine, üyelerine daha iyi hizmet vermesine, iki borsanın birlikte daha çok proje üretmesine büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

Uşak Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa SEZER “iki ilimizin sınırlarının coğrafi haritada çizilmesine rağmen ticari ilişkilerimiz bu sınırlarımızın da ötesine geçmiş, karşılıklı emtia alışverişlerimiz ciddi hacimlere ulaşmıştır.

Yakın ilçelerimizde tarihten bu tarafa süregelen kültür alışverişi de bu birlikteliğimizin geçici olmadığını, daha fazla bilgi,birikim paylaşımının önemini vurgulamaktadır.

Denizli Ticaret Borsa’sı ile Uşak Ticaret Borsa’sı arasında imzalanan iş birliği protokolü, bütün bu birliktelikleri daha farklı boyutlara taşıyacak olup akademik ve bilimsel çalışmalarla üyelerimize, iş ortaklarımıza,paydaşlarımıza daha verimli ortamlar ve imkanlar sağlayacağına inanıyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211