Denizli’de hurma fiyatları 20 ile 150 tl arasında

Denizli’de hurma fiyatları geçen yıla oranla aynı kaldı. 20 TL’den başlayan hurma fiyatları, türlerine göre 150 TL’ye kadar yükseliyor.

Denizli’de hurma fiyatları 20 ile 150 tl arasında

Denizli’de aktar ve kuru yemişçilerin tezgahlarını, Ramazan ayının vazgeçilmezi olan hurmalar süsledi. Geçtiğimiz seneye oranla fiyatlarda fazla artış olmayan hurmalarda gözdeler ise İran ve Kudüs hurmaları oldu. 20 TL’den başlayan hurma fiyatları türlerine göre 150 TL’ye kadar yükseliyor.

Her ekonomiye uygun fiyatta bulunan hurmalarda en çok İran ve Irak hurmaları ilgi görüyor. Tezgahlarda en kaliteli ve pahalı olan hurmalar ise 130 - 150 TL arasında değişen Kudüs ve Medine hurmaları oldu.

Ramazan ayının gelmesiyle mutlu olan ve hayırlı dualar eden Nurten Özebek, “Ramazan’ın gelmesinden çok mutluyuz. Bu virüs bizi baya vurdu, üzdü. İnşallah yazın gelmesiyle, Ramazan’ın gelmesiyle milletimize hayırlı uğurlu olur inşallah bütün İslam alemine hayırlı olur Ramazan” diye konuştu. Son zamanlardaki salgın ve sokağa çıkma kısıtlamalarının ardından fazla satış yapamayan esnaf Burak Kurumuş, “Ramazan’ın bereketi olan hurmalarla beraber satışlarımız biraz artmaya başladı. İran, Irak, Medine, Kudüs hurmaları var. Ekonomik olarak düşünüldüğünde 20 TL’lik İran ve Irak hurmalar alıyorlar. Kaliteli almak isteyenler Medine ve Kudüs hurmaları alıyorlar” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221