DESİAD heyeti, Tavas’a gitti

İlçelerle yakın temasta olmayı önem veren Denizli Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği’nin Başkanı İbrahim Şenel ve beraberindekiler, Tavas İlçesi’ni ziyaret etti.

DESİAD heyeti, Tavas’a gitti

İş dünyasının nabzını tutmayı hedefleyen Denizli Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği (DESİAD), ilçelerle yakın temasta olmayı da büyük önem veriyor. Şehir dışı gezilerinin yanında ilçe gezilerine önem veren DESİAD Başkanı İbrahim Şenel ve beraberindekiler, ilçe gezileri programı kapsamında Tavas İlçesi’ni ziyaret etti. İlk olarak Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık’ı ziyaret eden DESİAD heyeti, derneğin geçmiş ve gelecek dönem projeleri hakkında Başkan İnamlık’a bilgiler verdi. İklim krizi, sürdürülebilirlik, istihdam konularında fikir alışverişlerinin yapıldığı ziyarette Tavas’ın sanayi ve ticaret hacmi ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olan heyet; verimli geçen toplantıya dair memnuniyetlerini bildirerek, Başkan İnamlık’ın makamından ayrıldı.

DAYANIŞMA VE İŞ BİRLİĞİ MESAJLARI VERİLDİ

Heyet ikinci ziyaretini Çintanlar Tekstil’e gerçekleştirdi. Ev tekstili ve peştamal üretimi sektöründe alanında öncü bir şirket olan Çintanlar Tekstil’in sahibi Tuncay Çintan, heyete şirketlerinin dününü ve bugününü anlattı. İhracat kapasitelerinin giderek arttığını ve bu artışla birlikte günün değişen koşullarına uyum sağlamak için sürekli çalıştıkları belirten Çintan ile DESİAD heyeti arasında dayanışma ve iş birliği mesajları verildi. Başkan Şenel, Çintan’a DESİAD’ın bu anlamdaki misyonu hakkında kapsamlı bilgiler aktardı. Fabrika gezisiyle birlikte tüm üretim süreçlerini yakından inceleme fırsatı bulan heyet gezinin ardından fabrikadan ayrıldı.

“ZİYARETLER DEVAM EDECEK"

 Heyetin üçüncü ziyareti Nutova Kuruyemiş’e oldu. Şirket sahibi Ali Önöz, heyetle tarımsal üretim ve kuruyemiş ithalat ve ihracatı konusunda bilgiler paylaştı. DESİAD Başkanı Şenel de derneğin oluşumu ve faaliyetleri hakkında kendisine bilgiler verdi. Heyet ile Önöz arasında iklim değişikliğinin tarımı büyük ölçüde etkilediği, tarımsal üretim konusunda planlı bir biçimde ilerlenmesi gerektiği yönünde karşılıklı istişareler yapıldı. Ziyaretlerin ardından açıklama yapan Başkan Şenel; ziyaretlerin devam edeceğini, DESİAD’ın Denizli’nin tüm ilçelerinde iş birliği ağları ile daha da güçleneceğini ve bölgesinde her zaman öncü bir biz sivil toplum kuruluşu olacağını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER