DSO’da enerji maliyetleri konuşuldu

Denizli Sanayi Odası’nda yapılan Yönetim Kurulu ve DSO Meslek Komiteleri Başkanları istişare toplantısının ana konusu enerji maliyetleri oldu.

DSO’da enerji maliyetleri konuşuldu

Denizli Sanayi Odası’nda (DSO) Yönetim Kurulu ve DSO Meslek Komiteleri Başkanları istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantının ilk açılış konuşmasını DSO Başkanı Müjdat Keçeci yaptı. Başkan Keçeci, “Yeni hizmet binamızla Meslek Komitesi Başkanlarımız ile ilk kez toplanıyoruz. Bundan sonraki süreçte meslek komitelerimizin, aktif olabilmesi için sizlerle daha sık bir araya geleceğimize inanıyorum. Bunun için yeni hizmet binamız ile imkanlarımız uygun duruma geldi” dedi. Toplantının moderatörlüğünü DSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İ. Okan Konyalıoğlu yaptı. Konyalıoğlu, “Komitelerimizden gelen tüm sorunların ve çözüm önerilerinin en iyi şekilde değerlendirilmesi, üzerinde çalışılarak çözümlenip sonuca ulaşması için elimizden geleni yapmak için buradayız. Bunun için de sizlerle yeni hizmet binamızda daha sık bir araya geleceğimizi ümit ediyorum” diye konuştu.

Toplantıda söz alan komite başkanlarının ana konusu enerji maliyetleri oldu. Zamların bir anda yüksek oranda yapılmasının ve gelecekteki fiyatların belirsiz olmasının maliyet hesaplarını çok olumsuz etkilediğini belirten sanayiciler, yenilenebilir enerji yatırımları için destek taleplerinin ilgili yerlere iletilmesini istediler. Özellikle güneş enerjisi yatırımı yapmak isteyen sanayicilerin kapasite doluluğu nedeniyle yatırım yapamadıklarının ifade edildiği toplantıda, altyapının güçlendirilmesi konusunda dağıtım şirketleri ve Enerji Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunulması talebi dile getirildi. Toplantıda en çok tartışılan bir diğer konu ise limana nakliye konusu oldu. Karayolu taşımacılığının hem maliyetli hem de çevreye zarar veren bir yöntem olduğuna değinen sanayiciler, bir ihracat şehri olan Denizli’nin limana doğrudan demiryolu ile bağlanmasının gerekliliği konusunda fikir birliğine vardılar. Toplantıda ayrıca Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 şirketi arasına giren Plusmak Makine’nın sahibi Çağlar Tunca da misafir edilerek tebrik edildi ve şirketiyle ilgili bilgi alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER