DTB proje paydaşları ile bir araya geldi

Denizli Ticaret Borsası (DTB), Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkilileri, DTB hizmet binasında devam eden projeleri değerlendirmek üzere bir araya geldi.

DTB proje paydaşları ile bir araya geldi

Denizli Ticaret Borsası (DTB), Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkilileri devam eden projeleri değerlendirmek üzere bir araya geldi. DTB hizmet binasında gerçekleşen toplantıda devam eden projeler ve gelecek yıl yapılacak olan çalışmalar ele alındı. Toplantıda sunum gerçekleştiren Denizli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ali Yılmaz; ‘Ceviz Alanlarını Geliştirme Projesi’ kapsamında şimdiye kadar yapılan tüm çalışmalar hakkında bilgi verdi. 2017, 2018 yılındaki çalışmalara değinen Yılmaz, 2019 yılında 130 bin aşılı ve sertifikalı fidanın bin 500 çiftçiye dağıtıldığı ve 8 bin dekar alana dikildiği bilgisini paylaştı.

“ÇİFTÇİLERİMİZİN YANLARINDA OLDUK”

Değerlendirme toplantısında konuşan DTB Başkanı İbrahim Tefenlili; “Denizli Valiliğimiz koordinesinde, Denizli Büyükşehir Belediyemiz ve Denizli Tarım İl Müdürlüğümüzün iş birliği ile ‘Denizli Ceviz Alanlarını Geliştirme Projesi’ni hayata geçirdik. Paydaşlarımızın büyük desteği ile 2019 yılı içerisinde 130 bin aşılı, sertifikalı ceviz fidanını bin 500 çiftçimize dağıttık. Çiftiçilerimizin teknik destek alabilmesi için ceviz fidanı dikimi konusunda film ve broşür hazırladık. Teknik destek konusunda her zaman yanlarında olduk. Her bir ceviz fidanın izlenebilirliğini sağlayacağız. Fidanların ekonomiye kazandırılması için aralıksız çalışacağız. Özverileri çalışmalarından dolayı tüm proje paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu. Toplantının devamında Denizli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkileri, DTB ile birlikte yürütülen ‘Leblebilik Nohut Projesi’ ve ‘Yerli Ayçiçeği Projesi’ kapsamında yapılan çalışmaları hakkında bilgi aktardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER