''Enflasyonla mücadele timleri kurulacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Tabii üretim, topatan ve perakende gıda sektörlerinden sadece indirim arzumuzu ifade etmek kalmıyoruz, aynı zamanda bir denetim seferberliği başlatıyoruz.”

''Enflasyonla mücadele timleri kurulacak”

Üretime vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Üretim çarkları harıl harıl çalışıyor. İstihdamda tarihimizde ilk defa 30 milyonu geçtik. İhracatımız her ay rekor tazeleyerek artıyor. Uluslararası yatırımcıların ülkemize olan ilgilerinde gözle görülür bir artış var. Baharla birlikte turizm ve inşaat sektörlerinde başlayacak büyük hareketliliğin işaretlerini şimdiden alıyoruz. Tek yapmamız gereken bu süreci, milletimizi enflasyona ezdirmeden geçirmektir. Bunun için enflasyonla mücadele safına herkesin katılmasını istiyoruz. Yaptığımız KDV indirimi de, sektörden beklediğimiz aynı orandaki indirimde aynı amaca yöneliktir. Tabii üretim, topatan ve perakende gıda sektörlerinden sadece indirim arzumuzu ifade etmek kalmıyoruz, aynı zamanda bir denetim seferberliği başlatıyoruz. İlgili bakanlıklarımız, oluşturacakları enflasyonla mücadele timleri vasıtasıyla gıda başta olmak üzere, fiyatları makul izahı olmayan şekilde arttırılmış ürünlerle ilgili sıkı denetimler yürüteceklerdir'' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sonlandırdı: ''Hazine ve Maliye Bakanlığımızın koordinasyonunda hayata geçirmiş olduğumuz ‘Türkiye Ekonomi Modeli’nin içeride ve dışarıda daha çok anlaşıldığı ve benimsendiği bir gerçektir. Bizim için iş dünyamızın desteği her zaman olduğu gibi bugünde en çok önem verdiğimiz husustur. Sanayi üretiminden turizme kadar her alanda iş dünyamızın ortaya koyduğu gayretle 2021’deki başarılara ulaştık. Şimdi de enflasyonla mücadele programımızda iş dünyasından aynı samimi desteği bekliyoruz.'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2022, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER