Etkileşim sayısı 30 bini aştı

Ticaret Bakanlığı’nın destekleri, Denizli İhracatçılar Birliği ve Denizli Sanayi Odası’nın işbirliğinde hayata geçirilen Virtual Hometex Turkey, sona erdi. Türkiye’nin ev tekstili sektöründeki ilk sanal fuarı olan Virtual Hometex Turkey’de etkileşim sayısı 30 bini aştı.

Etkileşim sayısı 30 bini aştı

Türkiye’nin ev tekstili sektöründeki ilk sanal fuarı olan Virtual Hometex Turkey,  sona erdi. Ticaret Bakanlığı’nın destekleri, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) ve Denizli Sanayi Odası’nın (DSO) işbirliği, Messe Frankfurt’un paydaşlığında düzenlenen fuarı 79 ülkeden bin 101’i yabancı olmak üzere toplam bin 665 kişi ziyaret etti. Fuarın ilk gününde 9 bin 879 olan toplam etkileşim sayısı, fuar süresince 30. bini aştı.

“ZİYARETÇİLERİN İRTİBATI DEVAM EDECEK"

Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, dijital platformun 60 gün daha açık kalacağını belirtti. Ev tekstili sektörüne olumlu yansıyacağını belirten Başkan Memişoğlu, şunları söyledi: “Ülkemizin ev tekstili sektöründeki ilk sanal fuarını geride bıraktık. 79 ülkeden toplam bin 665 alıcıyı fuarımızda ağırladık. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’dan önemli alıcıların da fuarımızda aktif ziyaretçi konumunda olduğunun altını çizmek istiyorum. Türk ziyaretçilere baktığımızda, ülkemizde faaliyet gösteren yabancı firmaların satın alımcılarının çoğunluğu oluşturduğunu görüyoruz. Virtual Hometex Fuarı’nın dijital platformu 60 gün daha açık kalacak ve katılımcılarla ziyaretçilerin irtibatı devam edecek.”

“HEİMTEXTİL'İN NORMAL TARİHLERİNDE DÜZENLEMİŞ OLDUK"

Heimtextil Fuarı’nın iptaline ilişkin de konuşan Başkan Memişoğlu; “Bilindiği gibi Heimtextil Fuarı önce 4-7 Mayıs 2021’e ertelenmişti. Bu hafta başında yapılan açıklamayla birlikte, Messe Frankfurt 2021 yılında Heimtextil Fuarı’nın düzenlenmeyeceğini bildirdi. Böylelikle Denizli Sanayi Odamızla birlikte, Messe Frankfurt’un paydaşlığında gerçekleştirdiğimiz Virtual Hometex Fuarı sayesinde Denizlili ihracatçılarımız için Heimtextil’in normal tarihlerinde bir fuar düzenlemiş olduk” diye konuştu.

“DSO İLE YOL ARKADAŞLIĞIMIZ DEVAM EDECEK"

Ocak Ayı sonunda toplantı yapacaklarının altını çizen Başkan Memişoğlu, “Ocak ayının sonunda fuar katılımcılarıyla gerçekleştireceğimiz toplantıda fuara ilişkin geri bildirimleri alacağız. ‘Neleri iyi yaptık?, Hangi noktaları geliştirmemiz gerekiyor?’ sorularına yanıt arayacağız. Dijital dünya aslında birçok fırsatı da beraberinde getiriyor. Biz de hem ev tekstili hem de diğer sektörler için dijital dünyanın sunduğu fırsatlardan yararlanmak istiyoruz. Yeni projelerimizde de Denizli Sanayi Odamızla yol arkadaşlığımız, güç birliğimiz devam edecek” dedi.

“İHRACATÇILARIMIZA TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ"

Başkan Memişoğlu, şunları aktardı: “Virtual Hometex Fuarı’nı birlikte düzenlediğimiz Denizli Sanayi Odamıza, DSO Başkan Yardımcısı Selim Kasapoğlu’na ve tüm yönetim kurulu üyelerine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Virtual Hometex Fuarı’na katılım sağlayan, bu büyük organizasyonda bizlere destek olan Denizlili, Bursalı ve İstanbullu ihracatçılarımıza ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

“TÜRKİYE'DEKİ İLK SANAL FUARLARDAN BİRİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK"

Paydaşlar arasında gerçekleştirilen toplantının ardından açıklama yapan DSO Başkan Yardımcısı Selim Kasapoğlu da sektörde ilk defa gerçekleştirilen fuardan olumlu dönüşler beklediklerini ifade etti. Kasapoğlu; “Denizli’nin ilk sanal fuarını ve Türkiye’deki ilk sanal fuarlardan birini gerçekleştirdik. Büyük bir heyecanla yola çıkarken bazı teknik aksaklıkların yaşanabileceğini öngörmüştük ama beklediğimizden çok daha olumlu sonuçlar elde ettik. Hedeflediğimiz ülke ve müşteri portföyüne ulaştığımızı görmek bizi çok mutlu etti. Burada Messe Frankfurt’u paydaş olarak seçmenin avantajlarını yaşadığımızı belirtmeliyim. Bu fuarı bir boşluğu doldurmak adına değil ve fakat “Biz buradayız ve üretmeye, ihraç etmeye devam ediyoruz” şeklinde ifade etti.

“DENİZLİ HEM DE TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİYDİ"

 Fuarın amacına a ulaştığını belirten Kasapoğlu; “Uluslararası seyahatlerin kısıtlandığı ve kendimizi ifade edebildiğimiz tek yer olan dijital ortamda böyle bir mesajı vermek hem Denizli hem de Türkiye için önemliydi” dedi. DENİB ile DSO işbirliğinin de önemini vurgulayan Kasapoğlu, “İlk defa tecrübe edilen sanal fuar organizasyonunda Denizli Sanayi Odası olarak DENİB ile güzel bir işbirliğine imza attık. Sanal fuar ile elde ettiğimiz bu tecrübeyi ve işbirliği kültürümüzü farklı sektörlerde de sürdürmek için çalışmalarımıza başladık” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER