GEKA, Güçlü Sanayi ve Temiz Üretim Mali Destek Programları’nı ilan etti

Güney Ege Kalkınma Ajansı, Güçlü Sanayi ve Temiz Üretim Mali Destek Programları’ndan oluşan proje teklif çağrısını 18 Şubat 2019 tarihinde ilan etti. Kar amacı güden işletmelere yönelik güçlü sanayi ve temiz üretim mali destek programlarından oluşan proje teklif çağrısında, toplam 30 milyon TL'lik kaynağın uygun bulunan başvuru sahiplerine kullandırılması planlanıyor.

GEKA, Güçlü Sanayi ve Temiz Üretim Mali Destek Programları’nı ilan etti

Güney Ege Kalkınma Ajansı, Güçlü Sanayi ve Temiz Üretim Mali Destek Programları’ndan oluşan proje teklif çağrısını 18 Şubat 2019 tarihinde ilan etti. Kar Amacı Güden İşletmelere Yönelik toplam 25 milyon TL bütçeli Güçlü Sanayi Mali Destek Programında; Güney Ege Bölgesi’nde yüksek katma değer ve yenilik odaklı sanayi üretiminin artırılması, sektörlerin rekabet gücünün geliştirilmesi amaçlanırken; bu programa bölgedeki KOBİ'ler başvuru yapabilecek. Yüksek katma değerli ve yenilikçi ürünler üretilmesi ile tasarım ve markalaşma kapasitesinin artırılmasına yönelik uygun projelere, GEKA tarafından asgari 100 bin TL azami ise 750 bin TL destek sağlanacak. Yine KOBİ'lerin uygun başvuru sahibi olduğu Kar Amacı Güden İşletmelere Yönelik Temiz Üretim Mali Destek Programı’nda ise; 5 milyon TL'lik bir bütçe temiz üretimin bölgede yaygınlaştırılması ve çevresel sürdürülebilirliğin sağlanması amacıyla uygun projeler için kullandırılacak. Atıkların kaynağında azaltılması, suyun etkin kullanımı ve atıklardan yüksek katma değerli ürün veya enerji üretimi programın öncelikleri olacak. Bu program kapsamında; projelere GEKA tarafından asgari 100 bin TL azami ise 500 bin TL destek sağlanacak.

3 İL VE İLÇELERİNDE TANITIM TOPLANTILARI YAPILACAK

GEKA, 2019 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında yürütülecek mali destek programlarıyla ilgili bölge paydaşlarını ve uygun başvuru sahiplerini bilgilendirmek amacıyla; Aydın, Denizli, Muğla il ve ilçe merkezlerinde 25 Şubat 2019 tarihinden itibaren bilgilendirme toplantıları başlayacak. İl ve ilçe merkezlerinde gerçekleştirilecek toplantılarla ilgili takvime geka.gov.tr internet adresinden ulaşılabilinecek. Proje tekliflerinin 6 Mayıs Pazartesi 2019 Günü saat 18:00’e kadar ajansın internet ortamında yer alan Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi-Proje ve Faaliyet Destek Yönetimi (KAYS-PFDY, https://kaysuygulama.sanayi.gov.tr) üzerinden başvurularını yapması gerekecek. Son olarak sistemden taahhütname alınarak son teslim tarihi olan 13 Mayıs 2019 saat 18:00’den önce matbu olarak ajansa sunulması gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211