GEKA’nın 118’inci toplantısı Muğla’da yapıldı

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) 118’inci Yönetim Kurulu Toplantısı, Denizli Valisi Hasan Karahan’ın başkanlığında ve Muğla Valisi Esengül Civelek’in ev sahipliğinde Muğla’daki Karabağlar Yaylası’nda yapıldı.

GEKA’nın 118’inci toplantısı Muğla’da yapıldı

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) 118’inci Yönetim Kurulu Toplantısı, Muğla Valisi Esengül Civelek’in ev sahipliğinde Muğla’daki Karabağlar Yaylası’nda yapıldı.

Toplantıya; Kurul Başkanı Denizli Valisi Hasan Karahan ve Kurul üyesi Muğla Valisi Esengül Civelek’in yanı sıra Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan ile Ajans Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

Denizli Valisi Hasan Karahan’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda öncelikle, Ajansın geçtiğimiz Şubat ayında ilan ederek yürüttüğü ve 13 Mayıs 2019 tarihinde başvuru sürecinin bittiği 2019 yılı Proje Teklif Çağrısı’na değinildi. Güçlü Sanayi Mali Destek Programı kapsamında Bölgeden 90 adet proje başvurusu yapıldığı, GEKA’dan toplam 44 milyon 380 bin TL destek tutarı talep edildiği ve böylelikle projelerin toplam bütçesinin yaklaşık 93 milyon 400 bin TL olduğu ifade edildi.

2019 yılı Proje Teklif Çağrısı’nın bir diğer programı olan Temiz Üretim Mali Destek Programında ise ajansa toplam 29 proje başvurusu gerçekleştirildiği bildirildi. Söz konusu 29 proje kapsamında GEKA’dan talep edilen destek tutarının 12 milyon 500 bin TL olduğu ve başvurularda toplam proje bütçesinin yaklaşık 29 milyon TL’ye ulaştığı belirtildi. Projelerin değerlendirme sürecinin devam ettiği 2019 Yılı Teklif Çağrısı kapsamında ileriki tarihlerde değerlendirme sürecinin tamamlanacağı ve desteklenmeye hak kazanan projelerin kamuoyuyla paylaşılacağı da ifade edildi.

Toplantının son bölümünde güdümlü proje destekleri kapsamında yürütülen çalışmalar, proje faaliyetleri ile bu kapsamdaki etkinliklerin değerlendirilerek yapılabilecek faaliyetler ile planlanan program katılımlarının görüşüleceği bildirildi. Yönetim kurulu üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür eden Vali Hasan Karahan, toplantıda alınacak kararların bölge ve ülke için hayırlı olmasını temenni etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER