Girişim sermayesi ekosisteminin detayları konuşuldu

Denizli Sanayi Odası ve Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği işbirliğinde ‘Küresel Girişim Ekosistemi ve Teknolojide Yatırımcı Olmak’ adıyla yapılan toplantıda girişim sermayesi ekosisteminin tüm detaylarının konuşuldu.

Girişim sermayesi ekosisteminin detayları konuşuldu

Denizli Sanayi Odası (DSO) ile Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği (DESİAD) işbirliğinde ‘Küresel Girişim Ekosistemi ve Teknolojide Yatırımcı Olmak’ adında toplantı yapıldı. Girişim sermayesi ekosisteminin tüm detaylarının konuşulduğu toplantıya; İstanbul Portföy Yönetimi Venture Partner Canberk Mersin ile İstanbul Portföy Yönetimi Venture Partner Neda Soydan konuşmacı olarak katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan DSO Başkanı Müjdat Keçeci, risk sermayesinin üzerinde durulması gerektiğini söyledi. Bu tür şirketlerin yaygın hale gelmesi gerektiğini ifade eden Başkan Keçeci; “Bugün Türkiye’nin kalkınması söz konusu olması için birilerin bir kuruma ihtiyacı varsa, bence risk sermayesinin üzerinde durması lazım. Bu, tüm şirketlerin Türkiye’de çok yaygın hale getirilmesi lazım. Ben böyle olduğuna inanıyorum. Biz, Türkiye’de çok şirketle bu ortaklığı, risk sermayesinde iş birliğini kurduk. Batırdığımız şirketler oldu ama KOBİ’likten alıp, büyük büyük şirketler haline getirdiklerimiz de oldu. Güzel bir iş” dedi.

“DENİZLİ’NİN GELECEĞİ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ”

DSO Meclis Üyesi ve DEGİAD Girişimcilik Komitesi Başkanı Kemal Sözkesen ise girişimciliğin önemine değindi. Sözkesen; “Girişimcilik gerçekten global ekonomiye baktığımız zaman; giderek payı büyüyen ve hem finansmana ihtiyaç olan şirketlerin ucuz finansman kaynağı olarak büyümesinde hem de yüksek getiri hedefleyen yatırımcıların yüksek getiri almasını sağlayan bir ekosistem içerisinde ilerliyor. Bunu yaparken içinde riskleri de barındırıyor. Girişimcilik, Denizli’nin geleceği açısından çok önemli. İş insanları olarak bizim de bu ekosistemde mutlaka yer almamız ve bilgilenmemiz gerekiyor” diye konuştu. İstanbul Portföy Yönetimi Venture Partner Neda Soydan, Girişimcilikle ilgili önemli bilgiler verirken; İstanbul Portföy Yönetimi Venture Partner Canberk Mersin ise şirketlerde kar oranlarının azalmasına değindi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER