Hakan Urhan; “Karar ekonomimiz açısından endişe vericidir”

Yüksek Seçim Kurulu tarafından verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin tekrarlanması kararına yönelik açıklama yapan Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) Başkanı Hakan Urhan, ülkemizin yeniden seçim gündemine dönmesi, sadece hukuk ve demokrasimiz açısından değil, ekonomimiz açısından da endişe vericidir” dedi.

Hakan Urhan; “Karar ekonomimiz açısından endişe vericidir”

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti’nin itirazı üzerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin tekrarlanması kararı verdi. İstanbul hakkında verilen karar, Denizli’de de yankı buldu.

Konuya ilişkin Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) Başkanı Hakan Urhan yazılı açıklamada bulundu.

Başkan Urhan; “Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin tekrarlanmasına yönelik aldığı karar neticesinde ülkemizin yeniden seçim gündemine dönmesi, sadece hukuk ve demokrasimiz açısından değil, ekonomimiz açısından da endişe vericidir. Bu kararın, Türkiye'nin ekonomik menfaatlerine uygun olmadığı ve ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sorunların aşılması konusunda alınacak tedbirleri geciktireceği de aşikardır. Sandıktan çıkan sonucun meşruiyetine saygı duymanın evrensel hukuk ve demokrasinin bir gereği olduğunu hatırlatır, gerilim ve kutuplaşmanın olmadığı bir seçim süreci yaşanmasını temenni ederiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER