Heimtextil bu yıl da iptal

Dünyanın en büyük uluslararası ev tekstil fuarı olma özelliği taşıyan ve Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen Heimtextil Fuarı, Almanya’da son iki haftada artan vakalar nedeniyle iptal edildi.

Heimtextil bu yıl da iptal

Dünyanın en büyük uluslararası ev tekstil fuarı olma özelliği taşıyan ve korona virüs nedeniyle geçtiğimiz yıl da yapılamayan Heimtextil Fuarı, bu yıl da iptal edildi.

Denizlili tekstil sektörünün özlemle beklediği Heimtextil Fuarı, Almanya’da son iki haftada artan vakalar nedeniyle bu yıl da yapılamayacak.

Fuarı organize eden Messe Frankfurt’tan yapılan açıklamada, Heimtextil'in 21-24 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında Techtextil ve Texprocess'e paralel olarak gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğini ve hangi çerçevede gerçekleştirilebileceğini öğrenmek için tüm endüstri ortaklarıyla yakın bir şekilde çalıştığı bildirildi.Uluslararası bir ticaret fuarı olan Heimtextil, 135'den fazla ülkeden katılımcı ve ziyaretçi ile Noel ve yeni yıldan hemen sonra Almanya'daki ilk büyük uluslararası ticaret fuarı konumunda. 2019 yılında yapılan Türkiye’den 280 firmanın katıldığı fuarda, 71 Denizli firması yer almıştı.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2021, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER