HİSARCIKLIOĞLU: “REEL SEKTÖR VE FİNANS SEKTÖRÜ EL ELE VERMEK DURUMUNDA”

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen ‘Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı’nın ikinci durağı Denizli oldu.

HİSARCIKLIOĞLU: “REEL SEKTÖR VE FİNANS SEKTÖRÜ EL ELE VERMEK DURUMUNDA”

Toplantı öncesinde konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu; “Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı günlerde özellikle reel sektör ve finans sektörü sırt sırta, el ele vermek durumunda. Biz hepimiz Türkiye için varız diyoruz” dedi. Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından organize edilen ‘Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı’, İstanbul’un ardından Denizli’de devam etti.

Anemon Otel’de düzenlenen toplantıya; TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TBB Başkanı Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, çok sayıda özel ve kamu bankası yöneticisi, çevre illerde sivil toplum kuruluşları temsilcileri, iş adamları ve sanayiciler katıldı.

“BU TEKERLEK TÜMSEKTE KALMAYACAK”
Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu; “Denizli’nin ev sahipliğinde toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Bu sıkıntılı günlerde özellikle reel sektör ve finans sektörü sırt sırta, el ele vermek durumunda. Bu kapsamda da Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve yöneticileri başta olmak üzere bankaların yöneticilerine teşekkür ederim. Reel sektörün sıkıntılarını ve dertlerini dinlemek için bizzat Anadolu’ya, tabana, yani sahaya iniyorlar. Hepimiz ‘Türkiye için varız’ diyoruz. Bu tekerlek bu tümsekte kalmayacak. Bu tümseği aşacağız. Bugün finans ve banka sektörü el ele verdikten sonra yapılamayacak bir şey yok. Bu sıkıntıların hepsinin de geçeceğine inanıyorum” dedi.

“ÖZELEŞTİRİ YAPACAĞIZ”
Toplantıda son yaşanan gelişmeler ile reel ve finans sektörünün birlikte değerlendirileceğini anımsatan TBB Başkanı Hüseyin Aydın; “Aynı gemideyiz. Reel sektör ve finans sektöründe son gelişmeleri birlikte değerlendireceğiz. Özeleştiri yapacağız. Eksikliklerimizi tamamlayacağız ve iyi yaptıklarımızı daha iyi yapmaya çalışacağız. Toplantımızın faydalı ve hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER