“İş hayatının böyle bir karara ihtiyacı vardı”

Kısa çalışma ödeneği süresinin haziran sonuna kadar uzatılmasını değerlendiren Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan; “Çok doğru bir karar oldu. İş hayatının böyle bir karara ihtiyacı vardı. Kısa çalışma ödeneği salgınla mücadelede etkili bir siperdir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart itibariyle son verilen kısa çalışma ödeneğinin yeniden hayata geçirildiğini duyurarak, uygulamanın haziran sonuna kadar devam edeceğinin müjdesini verdi. Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, kısa çalışma ödeneğinin uzatılmasını değerlendirdi. Başkan Erdoğan, “Pandemi ve kısıtlamalar nedeniyle firmalarımızın sıkıntıları arttı. Geçtiğimiz günlerde, bu nedenle TOBB Başkanımız kanalıyla ‘Öncelikle, kısa çalışma ödeneğinin yeniden başlatılması gerekiyor’ dedik ve Cumhurbaşkanımız da tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs ve haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldı. Ayrıca, turizm sektöründe mayısın sonunda sona erecek olan KDV indirimleri de haziranın sonuna kadar devam ettirilecek. Çok doğru bir karar oldu. Bu konuda bizi yalnız bırakmayan, TOBB Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ederim” diye konuştu.

“KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SALGINLA MÜCADELEDE ETKİLİ BİR SİPERDİR”

Başkan Erdoğan, şunları söyledi: “Kısa çalışma ödeneği, pandemi döneminde işletmelerimizde istihdamın korunmasına yönelik en önemli destektir. İş hayatının ihtiyacı böyle bir karara, vardı. Hem işçiyi hem de KOBİ’lerimizi, esnafımızı, işverenimizi, işletmelerimizi koruyan ve destekleyen bir uygulamadır. Denizli iş alemi adına, devam ettirildiği için, iş dünyamızın bu çağrısına yanıtsız kalmayan başta Cumhurbaşkanımız ve ilgili bakanımız olmak üzere, çağrımıza kulak veren ve katkı koyan herkese teşekkür ediyoruz. Bu türdeki destekler, bu zor dönemde iş dünyamıza nefes aldırıyor. Kısa çalışma ödeneği de salgınla mücadelede etkili bir siperdir. Bunların yanında, kamuya yapılacak vergi ve benzeri ödemelerin ertelenmesine, işletmelerimize yeni kredi destekleri sağlanmasına da ihtiyaç vardır; hem de acilen.”

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER