İSO İkinci 500 listesinde 11 Denizlili firma yer aldı

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her yıl düzenli olarak yayınladığı Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesi’ne Denizli’den 11 firma yer aldı. Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Müjdat Keçeci, “Bu yıl İSO İkinci 500 sıralamasındaki firma sayımız bir azaldı. Geçen sene sıralamada yer alıp bu sene giremeyen sadece bir firmamız var” dedi.

İSO İkinci 500 listesinde 11 Denizlili firma yer aldı

İstanbul Sanayi Odası (İSO), sanayi kuruluşlarının 2018 yılı verileri üzerinden yaptığı ‘İSO Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu- 2018” araştırmasının sonuçlarını açıkladı.

Denizli’den 11 firma listede yer aldı. Konuya ilişkin açıklama yapan Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Müjdat Keçeci “2018 yılı İSO İkinci 500 sıralamasında; Denizli’nin geçen sene 12 olan şirket sayısı, bu sene 11’e geriledi. Geçen sene sıralamada yer alıp bu sene giremeyen sadece bir firmamız var. Listede yer alan diğer firmalarımızın listedeki yerlerini aldığını görüyoruz. Tekstil-konfeksiyon sektörü 5 firma ile kendine yer bulurken, kablo-bakır tel 3, inşaat sektörü 2, gıda sektöründe 1 firma listede yer aldı. Sıralamada yer alan firma sayımızın bir firma azalmasına rağmen, listeye dahil olan firmaların toplam üretimden net satışlar rakamının yüzde 16,56 arttığını görüyoruz. Listede kendine yer bulan tüm şirketlerimizi kutluyoruz. Önümüzdeki yıl listeye daha fazla firmamızın girmesini ümit ediyoruz” dedi.

İŞTE DEVLER ARASINDAKİ 11 DENİZLİ FİRMASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER