Kadınlara nakit desteği veriliyor!

İş Bankası, kadın girişimciler için 250.000.-TL’ye kadar 6 ay anapara ve faiz ödemesiz kredi veriyor.

Kadınlara nakit desteği veriliyor!

Türkiye’de kadın üretimini desteklemek için kamu ve özel kurumlar çeşitli projeler yürütüyorlar. Bu kapsamda açıklamada bulunan İşbankası kadınlara nakit desteği sağladığını duyurdu. Bankadan yapılan açıklamada, kadın girişimcilere kampanya kapsamında 250.000.-TL’ye kadar, 36 aya varan vadede aylık eşit taksit ödemeli veya 6 ay anapara ve faiz ödemesiz dönemli kredi verildiği açıklandı.

İş Bankası konu ile ilgili açıklamasında, “İş Bankası kadınların ekonomiye katılımını destekliyor ve işini büyütmek ve daha da ileriye taşımak isteyen kadın girişimcilere uygun faiz ve ödeme koşullarıyla kredi imkanı sunuyor.” İfadelerini kullandı.

KREDİ ŞARTLARI

Krediden yararlanacak işletmelerin,

• Hali hazırda ticari faaliyeti bulunan gerçek kişi kadın tacirler,
• %51 hissesi kadın ortağa ait tüzel firmalar,
• Üst düzey yönetici pozisyonlarından en az bir tanesi kadın yöneticiden oluşan ve en az %20 hissesi kadın ortağa ait olan tüzel firmalar olması gerekiyor.

Kredi talepleri için son karar İş Bankası tarafından verilecektir. İş Bankası, kredi talebini reddetme ya da gerekli gördüğü takdirde farklı şartlarda kredi tahsis etme ve teminat talep etme hakkına sahiptir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER