Keçeci; “İnşallah ülke gündemindeki sıra ekonomiye gelir”

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Haziran Ayı olağan meclis toplantısında konuşan Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, “Seçimler bitti, inşallah ülke gündemindeki sıra ekonomiye gelir”

Keçeci; “İnşallah ülke gündemindeki sıra ekonomiye gelir”

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Haziran Ayı olağan meclis toplantısı, gerçekleştirildi. Toplantıya; Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Adem Şahin de katıldı. Toplantı EBSO Meclis Başkan Vekili Hakkı Attaroğlu başkanlığında düzenlendi. Konuşmasında tüm sanayicilerin ortak sorunlara sahip olduğunu belirten Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, EBSO Başkanı Ender Yorgancılar ile birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) sık sık bir araya geldiklerini ve hep aynı bakış açısına sahip olduklarını dile getirdi.

Başkan Keçeci, “Biz aynı bölgenin aynı sıcaklığını taşıyan insanlarız. Seçimler bitti, inşallah ülke gündemindeki sıra ekonomiye gelir” dedi. Toplantıya katılımı için Müjdat Keçeci'ye teşekkür eden EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, İstanbul seçimleriyle ilgili olarak 23 Haziran'da iki aday arasındaki oy farkına dikkat çekti. 31 Mart'ın ardından yenilenen İstanbul seçimlerinde oy farkının arttığını anlatan Yorgancılar, “İkinci seçimde bu kadar önemli bir farkın çıkması araştırılmalı. İstanbul sadece İstanbulların değil hepimizindir. Tarihiyle, kültürel ve ekonomik zenginlikleriyle hepimiz İstanbul hepimizin” diye konuştu.

İHRACATI ARTTIRMADA TSE'NİN ROLÜ

Toplantıda kurumunun kurumsal ve organizasyon yapısıyla ilgili bilgilere yer veren TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, 44 delegesi bulunan kurumda 25 Mayıs 2018 tarihinde yapılan genel kurulun ardından göreve geldiklerini ifade etti. Ülke genelinde yaygın bir yapıları bulunduğunu anlatan Şahin, Türkiye'nin 2023 yılında 500 milyar Dolar ihracat hedefi bulunduğunu söyleyerek, "Bu ihracatın hangi standartlara göre yapılacağı yada hangi ürünlere ağırlık verileceğinin kararlaştırılması için bir milli kuruluşa ihtiyacınız var. TSE'yi bu anlamda güçlendirmeliyiz. Almanya, İngiltere ya da Fransa'daki gibi bir kuruluşa ihtiyacımız var. Biz ithalata bağımlı bir sanayi yapısına sahibiz. 150 milyar Dolar ihracat yaparken 250 milyar Dolar civarında ithalatımız var. Piyasayı hangi kurumla gözetimde altında tutacağınızı belirlemeniz gerekir" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER