Keçeci, “Zirvede Denizli’den Çok Şirketimizi Göreceğiz” dedi

Capital Dergisi tarafından geleneksel hale getirilen Capital-500 Türkiye'nin en büyük 500 özel şirketi araştırmasının sonuçlarını değerlendiren Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, “500 büyük şirketin sıralandığı Capital500 araştırmasına göre dev şirketlerin geçen yıl ciroda yüzde 4,1 daraldığını, kârlarının ise bir önceki yıla göre reel bazda yüzde 11,7 azaldığını gözlemliyoruz.” Dedi.

Keçeci, “Zirvede Denizli’den Çok Şirketimizi Göreceğiz” dedi

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Capital Dergisi tarafından geleneksel hale getirilen Capital-500 Türkiye'nin en büyük 500 özel şirketi araştırmasının sonuçlarını değerlendirdi. ,

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, zirvede daha çok Denizlili şirketimizi göreceğimizi belirterek, “500 büyük şirketin sıralandığı Capital500 araştırmasına göre dev şirketlerin geçen yıl ciroda yüzde 4,1 daraldığını, kârlarının ise bir önceki yıla göre reel bazda yüzde 11,7 azaldığını gözlemliyoruz.” Diye konuştu.

500 büyük arasında Denizli’den 9 şirket listede yerlerini aldığını belirten Başkan Keçeci, “Denizli listeye giren 9 şirketiyle İstanbul, Ankara ve İzmir’in sırasıyla ilk 3’ü oluşturduğu iller sıralamasında Kayseri ile birlikte 7. sırayı paylaşıyor. Gaziantep, Kocaeli ve Bursa da sırasıyla 24, 23 ve 18 şirketle 4., 5. ve 6. sırada yerini alıyor. Şirketlerin ciroları baz alınarak yapılan araştırmanın Denizlili firmalar listesinin en başında Er-Bakır yer aldı. Bir önceki yıl listeye 75. Sıradan giren Er-Bakir, bu yıl bir basamak yükselerek yerini 74. Sıraya taşıdı.” Dedi.

Denizli firmalar listesinin ikinci sırasında Abalıoğlu Lezita Gıda ver aldı. Bir önceki yıl 206. Sırada bulunan Abalıoğlu, bu yıl listeye 191. sıradan girmeyi başardı. 3. sırada yer alan Kocaer Haddecilik bir öncesi yıl 262. Sırada iken bu yıl listenin 277. Sırasında kendine yer bulabildi. Menderes Tekstil, geçen yıl 313. Sırada iken bu yıl yükseliş sergileyerek 299. Sırada yerini aldı. Geçtiğimiz yıl 370. sırada bulunan Seval Kablo da ciddi bir yükseliş sergileyerek bu yıl listenin 329. Sırasına yerleşti. Kardemir Haddecilik ise 384. Sıradan bu yıl 353. sıraya yükseldi, Aydem Yenilenebilir Enerji ise 386. Aynes Gıda ise 389. Nexans Türkiye Endüstri 404. Sırada yerlerini aldı.

Capital-500 Türkiye 'nin en büyük 500 özel şirketi araştırmasının sonuçlarını değerlendiren Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, “500 büyük şirketin sıralandığı Capital500 araştırmasına göre dev şirketlerin geçen yıl ciroda yüzde 4,1 daraldığını, kârlarının ise bir önceki yıla göre reel bazda yüzde 11,7 azaldığını gözlemliyoruz. Capital Dergisi’nde, şirketlerin 2020 yılı cirosu baz alınarak yapılan araştırmaya ilişkin değerlendirmede, bu yıl listeye cirosu bir milyon 6 bin 412 milyon 113 bin 857 TL ve üzerinde olan firmaların girebildiği belirtildi. Geçtiğimiz yıllarda Capital-500 sıralamasında listede Denizli’den daha fazla firmalarımızı görüyorduk. Bu yıl firma sayımızda düşüş olsa da gelecek yıllarda daha fazla firmamızı listede göreceğimize inanıyoruz. Ülkemiz ve dünya olarak çok zor dönemlerden geçtiğimiz aşikar ancak biz sanayiciler, pes etmeden çalışmaya ve ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmaya devem edeceğiz.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER