Kilosu altınla yarışıyor

Sonbaharın gelişiyle birlikte sebzelerin kuruları tezgahlardaki yerini aldı. Kurutulmuş sebzeler gramla satılırken, çiçek bamyanın kilogramı 200 TL'den alıcısını bekliyor.

Kilosu altınla yarışıyor

'Sizin Oraların Nesi Meşhur' sloganıyla 10'uncu kez gerçekleştirilen Yöresel Ürünler Fuarı'nda (YÖREX) stant açan Erol Yılmaz, Türkiye'nin her yerine sebze kurularını gönderdiğini, en geniş ürün çeşidinin kendisinde bulunduğu anlattı. Sebzeleri mevsiminde toplayıp, kuruttuktan sonra rafa dizdiğini belirten Yılmaz, "Her sebzenin kurusu olur. Salatalığın dahi kurusu olur diziler 20 lira. Ancak çiçek bamyanın kilogram fiyatı ise 200 lira. Şu ana kadar kiloyla satmadım ama zaten bir dizi içerisinde 100 gram var ve bu 3-4 pişirmelik yemek yapar" dedi.

ALTINLA YARIŞIYOR

Yılmaz, fiyatıyla kış döneminde altınla yarışan kuru bamyayı pahalı yapan etkenin ise ürünün çok az olmasından kaynaklandığını söyledi. Kuru bamyanın nemden çok çabuk etkilendiğini, bu nedenle hemen bozulduğunu anlatan Yılmaz, "Stoku zor bir ürün. Bu nedenle her satıcıda ancak birkaç kilo bulabilirsiniz. Bu da fiyatına yansıyor" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2019, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211