MAKSİAD'dan 'Kaynakçı Eğitimi' çağrısı

Makine Sanayici İş İnsanları Derneği, makine ve metal sektörünün en büyük sıkıntısı olan personel sorununa çözüm için başlattığı Mesleki Eğitim Kursu’nun ikinci etabı olan ‘Kaynakçı Eğitimi’ için çağrıya çıkıyor.

MAKSİAD'dan 'Kaynakçı Eğitimi' çağrısı

Makine Sanayici İş İnsanları Derneği (MAKSİAD) makine ve metal sektörünün en büyük sıkıntısı olan personel sorununa çözüm için başlattığı, meslek liseli mezunların mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına ve bu gençlerin işgücü piyasasına kazandırılmasına yardımcı olmak amacıyla düzenlenen mesleki eğitim kursları devam ediyor.

MAKSİAD, Mesleki Eğitim Kursu’nun ikinci etabı olan ‘Kaynakçı Eğitimi’ için çağrıya çıkıyor. Konuya ilişkin dernekten yapılan açıklamada; “Teknik personel sorununun çözümü için başlattığımız Mesleki Eğitim Kursumuzun ikinci etabı olan Kaynakçı Eğitimi için çağrıya çıkıyoruz. Sektörümüzün personel bulmada en çok sıkıntı çektiği alanlardan biri olan Kaynakçı alanında İş Başı Eğitim Programı başlatacağız. İŞKUR önderliğinde, Denizli Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile başlatacağımız Kaynakçı kursumuza başvurular için Meslek Lisesi ve Meslek Yüksekokulu mezunlarını MAKSİAD binasına bekliyoruz” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER