MAKSİAD, İstanbul’da teknik gezi gerçekleştirdi

MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, Yönetim Kurulu ve MAKSİAD üyelerinin oluşturduğu heyet, İstanbul Teknik gezisi kapsamında bir dizi ziyarette bulundu.

MAKSİAD, İstanbul’da teknik gezi gerçekleştirdi

İstanbul Teknik gezisi kapsamında MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, Yönetim Kurulu ve MAKSİAD üyelerinin oluşturduğu heyet, İlk olarak Gamak Motor Fabrikasını, Dalgakıran Kompresör ve Dalgakıran Grup Japon ortaklığı olan IHI Dalgakıran Turbo Motor üretim merkezini  ziyaret ederek,  yeni üretim teknikleri ve ileri teknoloji makinalarını yerinde inceleme fırsatı buldu. Gezinin ikinci gününde MAKSİAD heyeti, Yılmaz Redüktör, ELK Motor ve Türkiye’nin en büyük döküm tesislerinden biri olan MES Döküm Fabrikasını ziyaret ederek,  makine imalatında önemli bir yer tutan motor teknolojisi hakkında bilgi alıp, motor güç hesaplamalarında hassasiyetleri, motor teknolojilerini ve makine imalatında kullanılan motorların üretimini yerinde incelemesini gerçekleştirdi. Başkan Sarı Türkiye’nin ilk elektrikli motor üreticisi ve sektörün öncülerinden olan Gamak Motor Satış Müdürü Ercan Şenyurt’a ve Merkez Motor Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Koç’a desteklerinden dolayı plaket takdim etti.Bugün dünyada, basınçlı hava sektörünün öncü firmaları arasında yer alan üretimine Dilovası’ndaki 50 bin metrekarelik alan üzerine kurulu Türkiye ve Avrupa’nın tek çatı altındaki en büyük entegre kompresör üretim tesisinde devam eden Dalgakıran Grubu’nu da ziyaret eden MAKSİAD heyeti Dalgakıran  İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi  Steven Young’a plaket takdim etti. MAKSİAD Yönetim kurulu Başkanı Mehmet SARI Türkiye’nin en profesyonel yöneticilerinden biri olan Steven Young’ı Denizli’ye üyeleri ile buluşturmaya davet etti. En yakın zamanda ziyaret sözü veren tecrübeli yönetici toplantıda üyelere yatırımlar ve sektörün gelecekteki gelişimi hakkında etkili bir konuşma gerçekleştirdi.Teknik gezi kapsamında Yılmaz Redüktör'ü de ziyaret eden MAKSİAD heyeti, redüktör teknolojisi hakkında, ortak işbirlikleri ve üretim teknikleri konusunda bilgi aldı. MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı  Sarı, Yılmaz Redüktör Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Yılmaz'a plaket takdim ettikten sonra firma ziyaretini gerçekleştirdi. Yoğun programla başlayan ikinci gün Merkez Motor Sponsorluğunda İstanbul Boğazında tekne turu ve akşam yemeği ile son buldu.

Teknik gezi hakkında bilgi veren MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, “Üyelerimizle birlikte, yeni üretim teknolojilerini yerinde görmek, işletmelerin yapısını incelemek ve Denizli’mizde makine sanayinin daha iyi gelişmesi için çeşitli görüşmeler gerçekleştirdik. Üniversitemizin Teknoloji Fakültesinden 2 öğrencimizi MAKSİAD ve Yönetim Kurulu Üyelerinin sponsorluğunda gezimize dâhil ettik. Gençlerimin ufkunu açmak ve sektörümüze kazandırmak için böyle teknolojileri, ülkemizin ve Avrupa’nın önde gelen firmalarımızı incelemelerini istedik.  MAKSİAD olarak bu tarz teknik gezilerimiz devam edecektir. Üyelerimiz bu gezilerde ufuk açıcı gelişmeleri inceleme fırsatı buluyor. Şehrimize kazandırılacak olan yeni yatırımlara bu tarz geziler vesile olabiliyor. Gezimize katılan tüm üyelerimize ve organizasyonun planlanması ile ilgili özellikle ilgilenen Merkez Motor Yönetim Kurulu başkanı Kerim Koç’a şahsım ve Yönetim kurulum adına teşekkür ederim” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER