Milletvekili Tin açıkladı! Denizli salgın dönemini fırsata çevirdi

Salgın öncesi döneme göre Denizli’de istihdam oranında ciddi bir artış olduğunu söyleyen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin; “Dünya salgın illetiyle boğuşurken ülke genelinde olduğu gibi şehrimiz de bu sarsıntıdan ciddi oranda etkilendi. Ancak Denizlimiz salgın dönemini fırsata çevirmeyi başardı. İstihdamını yüzde 17 oranında artırdı” dedi.

Milletvekili Tin açıkladı! Denizli salgın dönemini fırsata çevirdi

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Abdullah Mersin ile bir araya geldi. Kurumun çalışmaları ve Denizli’nin iş gücüne katılım oranlarıyla ilgili Müdür Mersin’den bilgiler alan Milletvekili Şahin Tin, “Türkiye’nin istihdam odaklı büyüme hamlesine en güçlü desteği Denizli’deki işletmelerimizin veriyor olduğunu görmek şehrimiz adına gurur vesilesidir” dedi. Denizli’nin salgın dönemini fırsata çevirmeyi başardığını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Korona virüs salgınının başladığı dönem ile bugün geldiğimiz noktayı kıyasladığımızda Denizlimizde yaklaşık yüzde 17 oranında istihdamda ciddi bir artışın sağlandığını görmek mümkün. Denizli salgın dönemini fırsata çeviren ender iller arasındadır. İş insanlarımızın, sanayicilerimizin salgın krizini fırsata çevirmeyi başardıklarını istihdam rakamlarında görmekteyiz. Bu tablo şehrimiz adına gurur vesilesidir. Elbette kolay günler yaşanmadı. Salgının yol açtığı birçok zorlukla mücadele edildi. Ancak çok şükür Denizli bu zorluğun da üstesinden gelmeyi başardı” diye konuştu.

“İSTİHDAMI DESTEKLEDİK"

Türkiye’nin iki önemli altyapıyı güçlü tutmak için önemli hamleler yaptığını belirten Milletvekili Şahin Tin, şunları kaydetti: “Dünya istihdam krizi ile boğuşurken Türkiye bu süreçte istihdamın önündeki engelleri aşma konusunda kararlı bir yürüyüş sergiledi. İstihdamın ve ekonomideki güven ortamının devamlılığı için çalışmalara ağırlık verildi, destekler sağlandı. Özelikle iş dünyamız salgın döneminde boş durmadı, risk aldı, emek verdi, gayret sarf etti, alın teri döktü ve salgın dönemini fırsata çevirmeyi başardı. Bu durumu hep birlikte yakından müşahede ettik. Özellikle salgın sürecinde üretim, ihracat ve yatırım yapan irili ufaklı tüm sektörlerimizi ve sanayicilerimizi destekledik, salgının zorluklarına karşı dirençlerini artırdık, savunma mekanizmalarını güçlendirdik.”

“HEP BİRLİKTE ZORLUKLARIN ÜSTESİNDEN GELDİK"

Karşılaşılan sorunları aşma konusunda hükümetin büyük bir irade ortaya koyduğunu belirten Milletvekili Şahin Tin; “Türkiye’yi hedeflerine taşıma konusunda kararlı olduğumuzu hamlelerimiz ile ortaya koyduk. Yolumuza çıkan her engeli aşma konusunda gayret sarf ettik. Yıllar boyu iç sarsıntılar ve dış baskıların altında ezilme tehlikesi ve tehdidiyle karşı karşıya kalan ülkemiz, bugün 20 yıl boyunca yapılan hizmetler ve atılan adımlarla büyük oranda tehditleri bertaraf etti. Dünya salgın dalgasıyla ezilirken Türkiye, sağlık sistemi kapasitesi, ürettiği akılcı çözümler, nitelikli hekimleri ve sağlık çalışanlarıyla akışın sekteye uğramasına mani olacak durumun önüne geçmeyi başardı, salgınla mücadelede muvaffak olduk” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER