“Önümüzde kara bulutlar var”

Son günlerde doların yükselişe geçmesini değerlendiren Babadağlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (BASİAD) Başkanı Şeref Arpacı; “Önümüzde kara bulutlar var. Bu kara bulutların dağılacağına benzemiyor. Ne yazık ki fırtınalı bir denizdeyiz ve fırtına şiddetini arttırıyor” diye konuştu.

“Önümüzde kara bulutlar var”

Babadağlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (BASİAD) Başkanı Şeref Arpacı, BASİAD 25. Yıl Gala Gecesi’nde doların yükselişe geçmesini değerlendirdi. Baş kan Arpacı, “Önümüzde kara bulutlar var. Bu kara bulutların dağılacağına benzemiyor. Ne yazık ki fırtınalı bir denizdeyiz ve fırtına şiddetini arttırıyor. Ukrayna-Rusya Savaşı’yla başladı, şimdi de Suriye’de biraz karışıklıklar başladı. Bir dünya savaşı çıkacak da ikinci cephe mi açılıyor? Neler oluyor, bilemiyoruz. Tabi ki bunlar olumsuz şeyler. Ekonomiyi de moralleri de olumsuz etkiliyor. Gelecek için karamsarlığa sebep olan noktalar. Kısa zamanda bitmeyecek. 2023 inşallah bunların sonu olduğu bir yıl olur. 2022’den pek umudumuz yok” dedi.

“GEMİYİ KARAYA VURDURMADAN SÜRDÜREBİLMENİN ÇABASI İÇERİSİNDEYİZ”

2022 yılının belirsizliklerin zirve yaptığı bir dönem olduğunu ifade eden Sümaş Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Turgut, şunları kaydetti: “2022 hakikaten zor. Belirsizliklerin zirve yaptığı bir dönem. Sadece Türkiye’yi de ilgilendirmiyor, işin içine dünya da girdi. Biz bunu 7-8 misli fazla hissediyoruz. Dövizin yükselmesini mi düşüneceğiz, dünyadaki sipariş ve ticaretin düşmesini mi düşüneceğiz, enerji sıkıntılarını mı düşüneceğiz, enflasyonu mu düşüneceğiz? Bir sürü belirsizliklerin içerisinde 2022’yi yaşıyoruz. Bu sürecin içerisinde sağlıklı, zarar almadan, gemiyi karaya vurdurmadan sürdürebilmenin çabası içerisindeyiz. Her halükarda çok dikkatli ve tedbirli, adım adım, santim santim yürüdüğümüz ve planladığımız bir yıl yaşıyoruz. İnşallah sene sonunu sağlıkla ülke ve şehir olarak görebiliriz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER