SGK, KYK, GSS borçları yeniden yapılandırılacak! İşte tüm detaylar...

Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, KDV, MTV, ÖTV ile SGK primi, trafik, seçim, nüfus para cezaları, Karayolu Taşıma Kanunu’na göre kesilen para cezaları yeniden yapılandırılması Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi.

SGK, KYK, GSS borçları yeniden yapılandırılacak! İşte tüm detaylar...

Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, KDV, MTV, ÖTV ile SGK primi, trafik, seçim, nüfus para cezaları, Karayolu Taşıma Kanunu’na göre kesilen para cezaları yeniden yapılandırılması Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi. Vatandaşlar yapılandırmadan nasıl yararlanacak? Ödemeler ne zaman başlayacak? İşte tüm detaylar haberimizde…

YAPILANDIRMA HANGİ BORÇLARI KAPSAYACAK?

Yasa temel olarak vergi dairelerine yani Hazine ve Maliye Bakanlığı’na, Sosyal Güvenlik Kurumu’na, gümrük müdürlüklerine, belediyelere, özel idarelere, YİKOB’lara olan borçların yapılandırılmasına ilişkin hükümleri içeriyor.

Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, KDV, MTV, ÖTV ile sosyal güvenlik primi, trafik, seçim, nüfus para cezaları, Karayolu Taşıma Kanunu’na göre kesilen para cezaları, kara yollarından usulsüz geçişler nedeniyle kesilen para cezaları gibi tüm idari para cezaları, KYK borçları, Hazine alacaklarını kapsayan vergi borçları yeniden yapılandırılabilecek.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2020, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER