Tavas Belediyesi örnek olmaya devam ediyor

2022’de düzenlenen Tarım ve Orman Bakanlığı Sektör toplantısında diğer belediyelere örnek gösterilen Tavas Belediyesi, tarım ve hayvancılık alanında örnek olmaya devam ediyor. Tavas Belediyesi, özellikle küçük aile işletmelerinin de arpa alabilmesi için ücretsiz nakliye ve dağıtım hizmeti başlattı

Tavas Belediyesi örnek olmaya devam ediyor

Tavas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) hayvan yetiştiricilerine uygun fiyata satışını yaptığı arpa işlemleri için, ağustos ayından itibaren yetiştiricilere başvuru için teknik destek sağlıyordu. Kasım ayına kadar Burdur’dan teslim edilen arpaların Denizli’den teslim edilmeye başlamasıyla; Tavas Belediyesi, özellikle küçük aile işletmelerinin de arpa alabilmesi için yetiştiricilere tahsis edilen arpaların nakliyesini yaparak, ücretsiz nakliye ve dağıtım hizmeti başlattı. 18 Şubat 2022’de Denizli’de düzenlenen Tarım ve Orman Bakanlığı Sektör toplantısında Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü tarafından diğer belediyelere örnek gösterilen Tavas Belediyesi, tarım ve hayvancılık alanında örnek olmaya devam ediyor.

“7,5 milyon TL yetiştiricimizin cebinde kaldı”

Yetiştiricilerin her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık; “Yetiştiricilerimiz geçen yıl yaşanan kuraklık sebebiyle arpa temininde sıkıntı yaşıyor. Bu süreçte Toprak Mahsulleri Ofisimiz yetiştiricilerimize uygun fiyata arpa temin ederek üretim maliyetlerini en aza indirme konusunda çalışmalar yürütüyor. Biz de yetiştiricilerimizin nakliye ve dağıtım hizmetini ücretsiz sağlayarak, üretim maliyetlerinin düşürülmesine katkı sunuyoruz. Kasım, ocak ve mart ayı arpa tahsislerinde, toplam bin 400 yetiştiricimizin bin 600 ton arpasının nakliyesi belediyemiz tarafından yapılarak, yetiştiricilerimize arpalarını 5 ayrı bölgede belediyemiz tarafından yapılan kantarlarda teslim ettik. Yem girdi maliyeti olarak 4,5 milyon TL, nakliye maliyeti 3 milyon TL olmak üzere toplam 7,5 milyon TL yetiştiricimizin cebinde kaldı. Yetiştiricilerimize hayırlı olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2022, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER