Tavas Belediyesi’nden tarım ve hayvancılıkta önemli proje

 ‘Tavas Belediyesi Geleceğine Sahip Çıkıyor, Tarım ve Hayvancılığı Destekliyor, 7’den 70’e Çiftçisi İle Buluşuyor’ projesi bugün itibarıyla başladı. Projeye son başvurular, 1 Kasım 2021 Pazartesi Günü sona erecek.

Tavas Belediyesi’nden tarım ve hayvancılıkta önemli proje

Tavas Belediyesi tarım ve hayvancılık konusunda önemli bir projeyi hayata geçirdi. ‘Tavas Belediyesi Geleceğine Sahip Çıkıyor, Tarım ve Hayvancılığı Destekliyor, 7’den 70’e Çiftçisi İle Buluşuyor’ projesi, bugün itibarıyla başladı.

Projede uygulanacak eğitim ve etkinliklere katılan çiftçi ve çiftçi adayları, Tavas Belediyesi’nin vereceği destek ve hibelerden yararlanabilecek. Tavas ilçe sınırlarında ikamet eden ve/veya proje kapsamında verilecek hibe ve desteklerle Tavas ilçe sınırlarında tarım ve hayvancılık yatırımı yapmayı taahhüt eden çiftçi ve çiftçi adayları projeye başvurabilirler.

70 yaş üstü çiftçi ve çiftçi adayları başvuru formunda bulunan diğer yaş grubuna başvuru yapabilirler. Hayvansal üretime yönelik başvurular; büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği, kanatlı yetiştiriciliği, ipekböceği yetiştiriciliği olarak gerçekleşecek.

Bitkisel üretime yönelik başvurular ise meyve yetiştiriciliği, sebze yetiştiriciliği, kontrollü örtü altı üretim (Sera) yetiştiriciliği, mantar yetiştiriciliği, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği, hububat ve yem bitkileri yetiştiriciliği olarak ilgili alanlarda yapılacak. Belirlenen Tarım ve hayvancılık gruplarına birden fazla başvuru yapılabilecek. Projede 7-17, 18-40, 41-70 olmak üzere 3 yaş grubunda başvuru alınacak.

“ÜRETİCİLERİMİZE DESTEK OLUP, YANLARINDA OLMAYA DEVAM EDİYORUZ"

Proje ile ilgili düşüncelerini ifade eden Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık; “Tavas Belediyesi Geleceğine Sahip Çıkıyor, Tarım ve Hayvancılığı Destekliyor, 7’den 70’e Çiftçisi İle Buluşuyor projemizi hayata geçiriyoruz. Projemiz ile 7’den 70’e çiftçi ve üretici kardeşlerimize destek vererek hibelerden yararlanmalarını sağlayacağız. 7-17 yaş grubunda yeni yetişen nesillerimizin tarım ve hayvancılık alanlarına ilgi duymaları, çocuklarımızı teknolojik bağımlılıklardan uzaklaştırarak, toprakla ve üretimle buluşturulması, ileriki yaşamlarında meslek edinmeleri hedeflenmektedir. 18-40 ve 41-70 yaş grubunda gençlerimizin ve üreticilerimizin iş sahibi olmaları ve tecrübelerinden yararlanılarak genç nesillerimize örnek olmaları hedeflenmektedir. Özet olarak tüm projede, tarım ve hayvancılık üretim faaliyetlerinde üretimi arttırmak, verim ve kaliteyi yükseltmek, üretim maliyetlerinin karşılanmasına katkıda bulunmak, sürdürülebilirliği sağlamak ana hedefimizdir. Tavas Belediyesi olarak çiftçi ve üreticilerimize destek olup, yanlarında olmaya devam ediyoruz” dedi. Öte yandan projeye son başvuru tarihi 1 Kasım 2021 Pazartesi Günü olup, başvurular şahsen Tavas Belediyesi Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden veya www.tavas.bel.tr adresinden yapılabilecektir.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2021, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER