TEKNOFEST'e Denizli damgası!

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, ‘TEKNOFEST2021’, sona ererken; Servergazi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, ‘İnsanlık Yararına Teknoloji  Yarışması’ ortaokullar kategorisinde  NP-21 adlı projeleriyle Türkiye 2’ncisi oldu.

TEKNOFEST'e Denizli damgası!

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, ‘TEKNOFEST2021’, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda büyük bir ilgi ve heyecanla gerçekleştirildi. Türkiye’nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle yapılan TEKNOFEST2021’de Denizli’den 9 takım ve 11 proje yer aldı. Servergazi İmam Hatip Ortaokulu, TEKNOFEST 2021’de ‘İnsanlık Yararına Teknoloji  Yarışması’ ortaokullar kategorisinde  NP-21 adlı projeleriyle Türkiye 2’ncisi olarak, büyük bir başarıya imza attı. Servergazi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, ikincilik ödüllerini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan aldı.

“GURURLANDIK”

TEKNOFEST 2021’e katılan her takımın önemli bilgi ve tecrübeler edindiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici; “TEKNOFEST 2021 bizler de iki gün süresince takımlarımızın yanında onlara destek olduk. Bu denli büyük ve önemli bir organizasyonun içerisinde yer almak ve 6 gün boyunca o ortamda bulunmak, her öğrencimizin ufkunu daha da açtığına inanıyorum. Servergazi İmam Hatip Ortaokulumuzun ikinciliği elde etmesi bizi ayrıca gururlandırdı. Öğrencilerimiz Mehmet Ensar Çalışan, Ali Cahit Deniz ve Yusuf Kurt ile  Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Seyfullah Olgun tebrik eder, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER