TKDK Denizli’den 110 milyonluk hibe desteği

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Denizli Koordinatörlüğü’ne 10. başvuru çağrı döneminde 76 proje başvurusu yapıldı. Toplam yatırım tutarı 238 milyon TL olan projeler için 110 milyon TL hibe desteği sağlanacak.

TKDK Denizli’den 110 milyonluk hibe desteği

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), IPARD II 10. Başvuru Çağrı Dönemi proje başvuru süreci tamamlandı. TKDK Denizli İl Koordinatörü Şakir Çınar, 10. Başvuru Çağrı Döneminde hayvancılık ve işleme başlıklarından proje kabulü yapıldığını SÖYLEDİ. Başvuruların 9 Nisan’da sona erdiğini belirten Çınar; “9 süt inekçiliği, 3 besi hayvancılığı, 22 kanatlı eti üretim tesisi için 88 milyon TL, 22 süt ürünleri işleme tesisi ve süt toplama merkezi, 5 kesimhane ve et parçalama tesisi, 15 meyve sebze işleme ve soğuk hava deposu için 150 milyon TL yatırım tutarına sahip projeleri teslim aldık” dedi.  

“DENİZLİ İÇİN REKOR”

Denizli’nin her köşesinde örnek projelere sahip bir kurum olduklarını belirten Çınar, şunları söyledi: “10. çağrı döneminde ülke genelinde 125 milyon avroluk bir bütçe bulunuyor. Bu bütçeden Denizli’yi azami derecede faydalandırmanın gayreti ile tanıtım faaliyetlerimizi gerçekleştirdik. Online ve yüz yüze birçok tanıtım faaliyeti düzenledik. Denizli yatırımcısı yine farkını gösterdi ve rekor başvuru ile bu çabamıza karşılık verdi. Denizli TKDK kurulduğu günden bu yana en fazla bütçeye sahip çağrı dönemini tamamladık, bu Denizli için bir rekor. Teslim alınan projelerin bir an önce incelemesini tamamlayarak yatırımları hayata geçirmek arzusundayız. Pandemi döneminde bir kez daha gördük ki; üretim yapmak, istihdam oluşturmak, özellikle kırsalda yatırım yapmak çok önemli. Bu yatırımları bir an önce hayata geçirmek Denizlimizi bu hibelerden faydalandırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yapılacak olan yatırımların Denizlimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER