Turizmciler 2022’den umutlu

DRT ekranlarında yayınlanan ‘Yeni Yıl Özel’ programına katılan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Turan Köseoğlu, turizm sektörünün 2022 yılından umutlu olduğunu belirtti.

Turizmciler 2022’den umutlu

DRT’nin geleneksel ‘Yeni Yıl Özel’ programı, bu yıl hafta boyu yapılacak. 27 Aralık 2021 Pazartesi Günü başlayan  ‘Yeni Yıl Özel’ programı, 31 Aralık 2021 Cuma Günü’ne kadar sürecek ve programda birinden özel konuklar ağırlanacak. 

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Turan Köseoğlu, ‘Yeni Yıl Özel’ programında Tolga Alp Düzgören’in konuğu oldu.

Turizm sektörünün 2022 yılından beklentilerini değerlendiren Başkan Köseoğlu, “Turizm sektörü anlamında 2022’den umutluyuz. Geçtiğimiz yaz, özellikle yurtdışında çalışan işçilerimizin de gelmesiyle ciddi bir hareket oluştu. İç piyasada da bunun çok iyi yansımaları oldu. Özellikle esnaf kesiminde ciddi alışverişler ve ülkemize döviz girişi oldu. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız ne kadar Türk vatandaşı olsa da döviz getiriyorlar ve döviz harcıyorlar. 2022 yılı için 5 milyon gurbetçi vatandaşımızın getirisi bekleniyor ve bu ciddi bir hareketlilik yaratıyor. Direkt döviz girdisi olduğu için ülkemizde de hissediliyor. Ben 2022 yılının herkes için sağlık, huzur, barış ve mutluluk getirmesini diliyorum. Biz ülkemizin her türlü zorluğa karşı gelebileceğine inanıyoruz. Belki önümüzdeki birkaç sene çok zorlu süreçlerden geçebiliriz hala bir takım sıkıntılar devam ediyor ama ülkemizin genç ve dinamik bir ülke olması, müteşebbis olması her türlü zorluğa rağmen yine rekabete açık, her bakımdan güçlü bir altyapımız olduğundan dolayı ben geleceğimize inanıyorum. Özellikle de kendi sektörümüz açısından turizm geleceğimizdir diyorum. Hepimize iyi bir yıl temenni ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER