TÜRK HAVLUSU 2020’DE ABD’NİN KALBİNDE TANITILACAK

Türk Havlusunu tanıtmak için var güçleriyle çalıştıklarını belirten Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı ve İş adamı Hüseyin Memişoğlu,TurkishTowels markasının dünyaya tanıtılması, kalitesinin garanti altına alınması gerektiğini söyledi.Ticari değerinin arttırılması ve korunması için çaba gösterdiklerini vurgulayan Başkan Memişoğlu, “2020 yılında, ABD’nin New York şehrindeki Times Square’de Türk Havlusu reklamları dev ekranlarda yerini alacak. Bunun için çalışıyoruz” dedi.

DRT Denizli’de yayınlanan “İrfan Atasoy ile Güne Bakış” programının konuğu olan Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı ve İş adamı Hüseyin Memişoğlu, birliğin faaliyetlerini ve çalışmalarını anlattı. İhracat konusunda önemli değerlendirmelerde bulunan Başkan Memişoğlu, Amerika pazarının Türkiye için çok önemli olduğunun altınız çizdi. DENİB Başkanı Memişoğlu,“ABD, Çin’e yönelik bir müeyyide uyguladı. Bunun fırsatlarını değerlendirmek lazım” dedi. Amerika pazarıyla ilgili DENİB’inTurkishTowelsile ilgili çalışmalarıolduğunu kaydeden Memişoğlu,“Denizli havlularını, ev tekstili ürünlerini pazarlamak ve tanıtmak için Amerika’daki kadınların, ev hanımlarının cep telefonlarına girmeye çalışıyoruz. Yani onların belli bir yaş grubu arasındaki, belli bir gelir seviyesindeki kadınlara Türk havlusunun promosyonunu yapmaya çalışıyoruz. Bunun da yol haritasını belirledik. ABD’deki gelir seviyesi iyi bir hanımefendi, sosyal medyada dolaşırken, karşısına çok güzel Türk havlusu fotoğrafları çıkacak” şeklinde konuştu.

TÜRK HAVLUSU 2020’DE TIMES SQUARE’DE
“New York’un kalbi Times Square’de de Türk havlusunu tanıtacağınız TurkisTowels ile ilgili bir faaliyet, planlama vardı. O konuyla ilgili bir gelişme var mı? sorusuna, DENİB Başkanı Memişoğlu, şu cevabı verdi:“Biz de TurkishTowels’ı insanların hafızasına nakşetmeye çalışıyoruz. Bununla ilgili daha önce EuroLeague’de sporcuların omzunda bunları göstererek bir marka bilinirliği sağlamaya çalıştık. Dünyaca ünlü Nadia Sharapova gibi tenisçilerin maçlarında bu kullandırıldı. Çin’deki Canton Fuarı’nda hem stant açarak hem de orta kısımlarda yer aldık. Kendimize bir hedef koyduk. Şimdi onu yapmaya çalışıyoruz. Times Square, ABD’nin New York eyaleti dünyanın en tanınan yerlerinden bir tanesi. Özellikle yılbaşı akşamı oradaki büyük, devasa ekranlarda TurkishTowels markası Turquality kapsamındaTürk Havlusunu göstermek istiyoruz.”

2019’U 2020’YE BAĞLAYAN İLK DAKİKALARDA, TURKISH TOWELS MARKASI EKRANLARDA OLACAK

TurkishTowels markasını Newyork’un kalbinde tanıtmak için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan izin alınması gerektiğini söyleyen Başkan Memişoğlu, “Bu konuyla ilgili bizim 1 sene öncesinden başvuruda bulunmamız gerekiyor. Yani bakanlıktan onay almamız lazım. Bu yılbaşında, 2019 yılının ilk saatlerinde böyle bir şeyi yapma imkânımız yok. Ama biz bu teklifimizi, bir sonraki yıla, yani 2019’u 2020’ye bağlayan 2020 yılı için, bakanlığa başvuruda bulunup izin alacağız” dedi.

“2020 YILI, RAKAMLARI AÇISINDAN DENİZLİ İÇİN DE ANLAMLI OLACAK”
Program sunucusu İrfan Atasoy’un, “aslında anlamlı da olacak, çok güzel bir tevafuk. 2020 yılı dediğimizde 20 Denizli’nin plakası. 2020 çok güzel olacaktır” hatırlatması üzerine Başkan Memişoğlu, “Evet, fena değil. Çok doğru, haklısınız. 20 20 ile güzel bir hatırası da olur. Bu arada, ülkemizde farklı farklı tanıtım grupları var. Bunlar şu an Türk Tanıtım Grubu olarak tek çatı altında toplandı. Oradaki bu farklı logo ve tanıtımları tek çatı altında, genel bir Türkiye başlığı altında gayet güzel bir çalışma yapmışlar. Ama biz o, Times Square’dekiTurksihTowelshayalimizden vazgeçmedik. Ama bir sene erteledik. Bakanlığımıza bunu sunmak ve oradan da bunun bütçesini onaylatmak durumundayız. Ondan sonra inşallah bunu gerçekleştirmiş olacağız” diye konuştu.

İRFAN ATASOY

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER