“Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz”

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nin 30 bin kişi istihdam edildiğini ve kent ve ülke ihracatına 1 milyar dolarlık katkı sağladığını ifade eden Denizli Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Necip Filiz, Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda çalışmaya ve üretmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

“Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz”

Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Türkiye’nin istihdamına katkı ve ülkeye değer katmaya devam ediyor. OSB’de 30 bin kişi istihdam edilirken; kent ve ülke ihracatına 1 milyar dolarlık katkı sağlanıyor. Pandemi sürecine rağmen Denizli OSB’de üretimin hiç durmadan devam ettiğini vurgulayan Denizli OSB Başkan Vekili Necip Filiz; “Tüm dünyada yaşanan Kovid-19’a rağmen ülke ekonomisine Denizli OSB olarak katkı sunmaya devam ettik. Zaman zaman kapanmalar olmasına rağmen yetkililerin getirdiği kurallar çerçevesinde fabrikalarımızda üretimimiz sürdü. Bazı zamanlarda mesailer ve çalışanlar aza indirildi, ancak hiçbir zaman üretimimiz durmadı. İhracatta böylece kesintiye uğramadı, Denizli ve ülke ekonomisine katkı sunmaya devam ettik” dedi.

“AŞILAMAYA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ"

Pandemi ile mücadelede yeni bir döneme geçildiğini de aktaran Filiz, aşılamanın önemine dikkat çekti. Filiz, “İlk pandemi döneminde kimse ne olduğunu bilmiyordu, ancak şu anda tüm dünyada aşı kabul gördü. Ülkemizde de aşılama devam ediyor. Sanayi Bölgemizde de aşılama oranlarımız iyi. Hatta bazı fabrikalarımıza kadar gidilip aşılar yapıldı. Üretimin devam etmesi için aşılamanın yapılması gerekiyor. Üretimin kesintiye uğramaması için aşılamaya büyük önem veriyoruz” diye konuştu.

“İHRACATTA REKORLAR KIRMAYA DEVAM EDİYORUZ"

Kentteki tüm esnaf ve sanatkarların Ahilik Haftası’nı kutladığını kaydeden Filiz, şunları söyledi: “Denizli olarak ihracatta rekorlar kırmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda çalışmaya, üretmeye, istihdam yaratmaya Denizli Organize Sanayi Bölgesi olarak devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER