Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı açılıyor

Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı Marble 2021 26. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı 25 Ağustos Çarşamba günü dünyaya kapılarını açıyor. Fuar İzmir, bu yılda mermer ve doğaltaş sektöründe dünya çapında bir buluşmaya daha ev sahipliği yapıyor.  Yerli ve yabancı binin üzerinde katılımcının yer aldığı Marble 2021 Fuarı’nda Denizli’den 20 firma stant açıyor. 28 Ağustos’a kadar devam edecek olan fuarın nabzı, her yıl olduğu gibi bu yıl da DRT’de atacak. Fuarın açılış töreni ve sektör temsilcilerinin DRT’ye özel açıklamaları Fuar İzmir’den canlı olarak yayınlanacak.

Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı açılıyor Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı Marble 2021 26. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı 25 Ağustos Çarşamba günü dünyaya kapılarını açıyor.

Fuar İzmir, bu yılda mermer ve doğaltaş sektöründe dünya çapında bir buluşmaya daha ev sahipliği yapıyor. Yerli ve yabancı binin üzerinde katılımcının yer aldığı Marble 2021 Fuarı’nda Denizli’den 20 firma stant açıyor.

28 Ağustos’a kadar devam edecek olan fuarın nabzı, her yıl olduğu gibi bu yıl da DRT’de atacak. Fuarın açılış töreni ve sektör temsilcilerinin DRT’ye özel açıklamaları Fuar İzmir’den canlı olarak yayınlanacak.

Fuar İzmir, bu yıl da mermer ve doğaltaş sektöründe dünya çapında bir buluşmaya daha ev sahipliği yapıyor. Bugün kapılarını 26’ncı kez açan Marble 2021 – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, mermere şekil veren dünya devlerini İzmir’de buluşturuyor. Marble, Türkiye'nin ve dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda katılımcı firmayı ve sektör profesyonelini Türkiye'nin en büyük ve en modern fuar kompleksi Fuar İzmir'de ağırlayacak. İzmir’le özdeşleşen ve bir dünya markası haline gelen, dünyanın önde gelen üç büyük mermer fuarı arasındaki Marble, yeni yerinde yüzde 168 oranında büyüyen bir alanda yapılıyor. Yerli ve yabancı toplam 324 firmanın yer alacağı Marble 2021 Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda Denizli’den 20 firma stant açacak. Toplam 139 bin metrekare alan üzerinde düzenlenen fuarda mermer ve doğaltaş, fabrika makineleri, ocak ve iş makine ve ekipmanları ile sarf malzemeleri yer alıyor. Sadece profesyonellere açık olan fuar, 28 Ağustos 2021 tarihinde sona erecek.

MERMERİN KALBİ İZMİR'DE ATIYOR

Dünyanın en iyi ilk üç mermer fuarından biri olan Marble, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından Fuar İzmir’de düzenleniyor.  Birbirinden görkemli stantları, son teknolojik donanıma sahip iş makineleri, tonlarca ağırlıktaki dev mermer blokları ve sıra dışı mermerleriyle dünya çapında bir buluşmaya daha ev sahipliği yapan Marble, ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor. Her geçen yıl büyümeye devam eden Marble’da doğal taşlar, mermerler, fabrika makineleri, ocak-iş makineleri, ekipmanlar ve sarf malzemeleri 139 bin metrekare alanda sergileniyor. 139 bin metrekare alanda 4 gün boyunca sürecek fuarda, ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından gelen mermer ve doğal taşlar ile taş işlemede kullanılan ekipmanlar sergilenecek. Ağırlıkları 10 ile 30 ton arasında değişen işlenmiş, yarı işlenmiş ve ham olmak üzere yaklaşık 15 bin ton doğal taş fuarda yer alacak. Dünyada alanında düzenlenen fuarlar içinde ilk 3’te yer alan Marble, bu yıl da binlerce katılımcı ve ziyaretçiyi ağırlayacak. Fuar’a Almanya, ABD, Avustralya, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, Dubai, Endonezya, Hindistan, İngiltere, İran, İspanya, İtalya, Mısır, Romanya, Suudi Arabistan, Ukrayna ve Yunanistan’dan önde gelen firmalar katılıyor. Fuar süresince sektör temsilcilerinin yanı sıra mimar, müteahhit ve mühendisler tüm doğal taş çeşitleri, mermer ve iş makinelerini bir arada görme imkanı bulacak.

HAYATIN HER ALANINDA FARK YARATAN TREND: MERMER

Marble, mermer ve doğal taşın farklı kullanım alanlarıyla katılımcı ve ziyaretçilerine görsel bir şölen yaşatıyor. Katılımcı firmaların geniş ürün yelpazesi dikkat çekerken dev makinaların ihtişamı Türkiye’nin en büyük fuar alanı Fuar İzmir’de buluşuyor. Mermere ve doğal taşa dair her şeyin bir araya geldiği Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda, ilham kaynağı mimarileriyle dikkat çeken stantlar göz kamaştırıyor. Farklı kullanım alanları ve kullanışlı tasarımlarıyla mermer, Marble ile fark yaratmaya devam ediyor. Özellikle mimariyle ilgilenen ziyaretçilerin ilgi odağında olan fuar, sadece profesyonel ziyaretçiye açık olarak organize ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2021, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER